Трочасни спектакл Шпанаца – Надал преко Алкараса до 20-0 и новог финала! /видео/

© REUTERS / Jayne Kamin-OnceaШпански тенисер Рафаел Надал слави победу против Карлоса Алкараса у полуфиналу Индијан Велса
Шпански тенисер Рафаел Надал слави победу против Карлоса Алкараса у полуфиналу Индијан Велса - Sputnik Србија, 1920, 20.03.2022
Рафаел Надал победио је Карлоса Алкараса после велике борбе у три сета – 6:4, 4:6, 6:3 – и пласирао се у финале Индијан Велс.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА СВЕ ЧИТАОЦЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите на каналу Спутњик Србија на Телеграму, а све видео садржаје на платформи „Одиси“ (odysee.com).

Дуел садашњости и будућности, 36-годишњег Надала и 19-годишњег Алкараса, Шпанаца који се налазе у феноменалној форми потпуно је оправдао очекивања.
Неустрашиви Алкарас још једном је показао да ће бити велики шампион, неко ко ће доминирати тенисом годинама, али и даље има да пређе неколико степеника да би дошао до самог врха.
Надал је новом победом, за коју му је било потребно три сата и дванаест минута, потврдио класу, потврдио је да игра сјајан тенис и против младог сународника уписао је 20. победу у сезони, а да притом нема ниједан пораз.
Рафа ће у великом финалу, трећем ове сезоне, играти против Американца Тејлора Фрица који је елиминисао руског тенисера Андреја Рубљова.
Финале је на програму у недељу у 23 часа.
Када је реч о мечу двојице Шпанаца, било би потпуно фер и да је победио Алкарас, с обзиром на велики број прилика.
У првом сету 19-годишњак је био први који је направио брејк и повео 2:0, али је Рафа одговорио серијом 4:0 и потпуно преокренуо ток меча (4:2).
Карлос је имао спреман одговор, вратио је брејк и изједначио (4:4), али није имао потребну концентрацију у десетом гему и Надал је освојио први сет (6:4).
Други период игре донео нам је још више узбуђења. Виђено је чак пет брејкова и то свих пет заредом. Надал је испустио три сервис гема, Алкарас два и млади Шпанац је дошао у шансу да сервира за изједначење.
Овога пута није поклекао, одиграо је добар гем и, иако није искористио прве две сет лопте, трећу јесте и након два сата и 22 минута дошао је до поравнања, 1:1 (6:4, 4:6).
Трећи сет био је потпуна супротност претходна два. Није било брејкова – све до осмог гема.
Алкарас је шансу пропустио у петом гему када је пропустио три брејк лопте. Надал се извукао, добио гем и у осмом је казнио ривала.
Искористио је прву брејк лопту која му се указала, затим је рутински потврдио освојено и после више од три сата игре пласирао се у финале.