Сити „сломио“ Атлетико, Ливерпул једном ногом у полуфиналу /видео/

© AP Photo / Dave ThompsonФудбалери Манчестер ситија прослављају гол против Атлетико Мадрида у Лиги шампиона
Фудбалери Манчестер ситија прослављају гол против Атлетико Мадрида у Лиги шампиона - Sputnik Србија, 1920, 05.04.2022
Фудбалери Манчестер ситија и Ливерпула остварили су победе у првим мечевима четвртфинала Лиге шампиона.
Манчестер сити је победио Атлетико Мадрид резултатом 1:0 на домаћем терену, док је Ливерпул у Лисабону савладао Бенфику са 3:1.
Сити је потпуно доминирао против Атлетика на Етихаду, па је меч завршен са 13-2 у шутевима и 68-32 у поседу лопте.
И поред тога, изабраници Пепа Гвардијоле нису успевали да пробију бедем гостију из Мадрида.
Напади су се ређали, добрих прилика је било, али се пресудна догодила у 70. минуту када је после сјајног продора Фоден упослио Кевина де Брујнеа, а Белгијанац показао зашто је један од најбољих играча света.
Ситуација у Португалији се доста другачије одвијала, пошто је Ливерпул већ после нешто више од пола сата успео да потпуно деморалише домаће навијаче.
Бенфику је начео Конате у 17. минуту, да би предност дуплирао Мане у 34. минуту утакмице.
Португалски клуб је добро отворио наставак игре и до 1:2 дошао већ у 49. минуту преко Нуњеза, али је чета Јиргена Клопа успела да сачува своју мрежу.
Да ситуација буде још лошија по аутсајдера у овом мечу, бивши играч Порта Луис Дијас је у 87. минуту послао још једну лопту иза леђа Влаходимоса за коначних 1:3.
Друга два четвртфинала на програму су у среду, када од 21.00 Челси дочекује Реал Мадрид, а Виљареал Бајерн Минхен. Реванши су на програму за недељу дана.