Торонто избегао метлу, Ембид неутралисан – притисак на Филаделфији /видео/

© AP Photo / Chris YoungПрешус Ачува, Паскал Сијакам и Џоел Ембид, НБА
Прешус Ачува, Паскал Сијакам и Џоел Ембид, НБА - Sputnik Србија, 1920, 23.04.2022
Кошаркаши Торонто Репторса победили су Филаделфију Севентисиксерсе 110:102, чиме су смањили на 3-1 у серији у првој рунди плеј-офа НБА.
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Екипа из Канаде избегла је чувену „метлу“ и продужила је серију макар за још једну утакмицу, а неће бити изненађење уколико дуел потраје и више од пет мечева.
Од старта се очекивало да ће Торонто и Филаделфија водити жестоку борбу, али су Сиксерси са три победе показали да су спремни за велика дела.
Ипак, Репторси им нису дозволили да славе и четврти пут, те ће морати још мало да се помуче уколико желе до полуфинала Источне конференције.
Утакмица је преломљена у четвртој четвртини и два су фактора која су утицала на овакав исход – Паскал Сијакам и одбрана Торонта.
Џоел Ембид, кандидат за МВП, потпуно је неутралисан, а Сијакам је из напада у напад поентирао и тиме је вукао екипу ка победи.
Камерунац је утакмицу завршио са 34 поена, осам скокова и пет асистенција, а пратили су га Трент са 24, Јанг са 13 и Ануноби са 10 поена.
Торонто има за чиме и да брине, пошто је Фред Ванвлит због повреде на терену провео само 14 минута. Упркос томе екипа је успела да слави и смањи на 3-1.
На другој страни Харден је постигао 22 поена, Ембид 21, а Херис 15 поена.
Серија се сада сели у Филаделфију где ће домаћин покушати да победом обезбеди пролаз у другу рунду.