Бостон уз Тејтума фуриозно изједначио против Мајамија

© AP Photo / Charles KrupaЏејсон Тејтум
Џејсон Тејтум - Sputnik Србија, 1920, 24.05.2022
Екипа Бостон Селтикса уписала је победу у четвртој утакмици финала Источне конференције против Мајамија резултатом 102;82 (29:11, 28:22, 19:19, 26:30).
Спутњик и РТ - цензура  - Sputnik Србија
ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ

Због учесталих хакерских напада и ометања сајта Спутњик Србија и наших канала на Фејсбуку и Јутјубу, све вести пратите и на каналу Спутњик Србија на Телеграму и преко мобилне апликације која ради неометано, а коју можете преузети са овог линка, а видео садржај на платформи „Одиси“ (odysee.com), као и на платформи „Рамбл“ (rumble.com).

Одбрана Бостона направила је одличан посао на старту утакмице и у потпуности зауставила Хитсе чији је проценат шута из игре био на малих 15 одсто.
Фуриозни Селтикси направили су невероватну серију и повели са 18:1 у првој деоници у којој су до краја сачували предност од 18 поена.
Пробудио се Мајами у другој четвртини, а поени су најпре уписани преко четири тројке које су их вратиле у игру.
Ипак, неопрезно су изгубили три лопте и нису успели да се надокнаде предност Бостона.
Трећа четвртина донела је спорији ритам и нешто више грешака Селтикса, међутим одбрана је и даље радила изузетно добар посао.
Бостон је четири пута изгубио лопту у последњој деоници и стао у нападу, али је велика разлика већ била направљена и иако је четвртина припала Мајамију то је све што су добили у ноћи између понедељка и уторка.
До победе је предводио Џејсон Тејтум који је дао 31 поен и уписао осам скокова уз пет асистенција.
Виктор Оладипо био је најбољи у Мајамију са 23 поена, четири скока и шест асистенција, а Хитсе је могло да обрадује и то што је Џими Батлер био на паркету и уписао шест поена, седам скокова и једну асистенцију без обзира на повреду из претходне утакмице.