Опет је испливала стара бољка – Србија не зна да „разбије“ бункер

© Sputnik / Радоје ПантовићСрбија Норвешка
Србија Норвешка  - Sputnik Србија, 1920, 03.06.2022
Србија је покушавала на све начине, мучила се и нападала, али није успела да „разбије“ бункер Норвешке у првом колу Лиге нација (0:1), па се још једном на делу испољила стара бољка.
Пиксијеви ученици атаковали су ка голу Норвешке, али без правог решења да се пробије згуснута одбрана ривала који је после водећег гола Ерлинга Браута Холанда у 26. минуту био стриктно оријентисан на одбрану сопственог гола.
„Вечерас се поново показала та наша борба против ниског блока. Прилично смо добри када има простора иза одбране, али ако га нема, чини се да имамо само план А“, гласио је један од коментара на друштвеним мрежама, који на најбољи начин описује све оно што се 95 минута дешавало на терену стадиона „Рајко Митић“.
И заиста, Тадић, Сергеј, Лукић и остали врхунски баратају лоптом и могу да угрозе сваку одбрану када им се отвори слободан простор. То се посебно односи на крилне играче попут Радоњића, Костића, Живковића, Лазовића, али када се одбрана сузбије и групише на малом простору, тешко српски фудбалери проналазе „пукотину“.
Можда је томе значајно кумовао и умор који је очигледан код српских репрезентативаца јер се сезона одужила, а у десет дана набијена су и четири меча Лиге нација.
Драган Стојковић Пикси јасно је на делу могао да се увери у немоћ против „разбијања“ бункера, па ће у наредним утакмицама по свему судећи морати озбиљно да поради на томе како би у будућности Орлови имали „план Б“ и како би успевали да нађу пут до противничке мреже када простора за игру између линија практично и нема.
Можда прва наредна прилика буде Словенија са којом је меч другог кола Лиге нација 5. јуна, такође на Маракани.
Пикси Србија - Sputnik Србија, 1920, 03.06.2022
Србија и Пикси то нису заслужили – шта би било да се нисмо пласирали на Мундијал?
Фудбалери Србије - Sputnik Србија, 1920, 02.06.2022
Србија жестоко нападала, али је коштао тренутак непажње – пораз од Норвешке у Београду!