Спектакл у Лас Вегасу – Барса „рафалом“ победила Реал, Левандовски дебитовао

© AP Photo / John LocherБарселона Реал Мадрид
Барселона Реал Мадрид - Sputnik Србија, 1920, 24.07.2022
Фудбалери Барселоне савладали су Реал Мадрид резултатом 1:0 у пријатељском мечу у Лас Вегасу, а Роберт Левандовски имао је деби у дресу каталонског клуба.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Иако је утакмица била пријатељског карактера тешко је тако тумачити „Ел класико“ у ком се и Барселона и Реал Мадрид боре до последње секунде.
Од почетка су Каталонци кренули изузетно офанзивно и стварали прилике, да би први шансу искористио Рафиња у 27. минуту за 1:0.
Док је шокирани Реал тражио решење да угрози гол Барселоне, са друге стране изузетна два покушаја имао је Усман Дембеле, међутим, Тибо Куртоа био је одличан на голу Мадриђана.
Током првог полувремена озбиљнију шансу за Реал имао је Федерико Валверде, али је лопта погодила стативу.
Први део игре донео је и деби Роберта Левандовског у Барселони који је покушао да упути ударац ка голу.
Иако је Реал у другом полувремену увео Марка Асенсија, Луку Модрића и Каземира није било озбиљне претње по Барселону.
Мадриђани су утакмицу завршили без шута у оквир гола, док је Барселона имала више шанси за већу разлику.