Бибрас Натхо - Sputnik Србија

Ремек дело од Звездиног гола и бољи Партизан до ремија преко ВАР-а

Фудбалери Партизана и Црвене звезде поделили су бодове у 168. вечитом дербију у Хумској – 1:1 (0:1). У занимљивом дуелу, пред око 19.000 гледалаца, црвено-бели су повели лепим голом Букарија у 26, али је бод црно-белима донео Бибрас Натхо из пенала у 56. минуту.
Мобилна апликација Sputnik на српском језику - Sputnik Србија
Пратите Спутњик и на летовању

Спутњик Србија неометано можете читати широм Европе на мобилној апликацији коју ћете пронаћи ОВДЕ. Апликацију такође можете преузети и путем линка apkfab.com

Тако је настављена традиција по којој црвено-бели на Партизановом стадиону не знају за победу већ шест и по година. Руку на срце, ни Партизан није победио у последњих сада већ седам дербија, али су гости вероватно задовољнији јер држе седам бодова предности.
Звезда је боље отворила дуел и доминирала од првог минута. Партизан није успевао да пређе пола терена и гол је висио у ваздуху, али је црвено-белима недостајао завршни пас како би створили прилику.
После првих 20 минута црно-бели су успели да се ослободе притиска. Ипак, у 27. минуту је Букари постигао један од најлепших погодака у дербијима. Kорнер је извео Kанга, капитен Партизана Урошевић је избио лопту, а она пала на леву ногу Букарија за 0:1.
Партизан се пробудио после гола и до завршнице првог полувремена био бољи ривал. У 38. минуту је велику шансу пропустио Мениг јер је промашио цео фудбал, а у 42. минуту је Борјан спасао црвено-беле тиме што је рефлексно одбранио ударац главом Марковића са свега неколико метара.
Партизан је у наставку брзо кренуо да напада и у 51. минуту у меч се умешао ВАР. Судија Митић првобитно ништа није досудио, али после пар минута паузе из ВАР собе добио је позив, а онда је после прегледавања снимка променио одлуку и досудио прекршај Kатаија над Живковићем.
Лопту је на белу тачку ставио Натхо и прецизним ударцем изједначио.
Црно-бели су напали још јаче после изједначења, а црвено-бели су били у мањем нокдауну. Генерално, Звезда је одиграла слабо друго полувреме као у мечу са Макабијем. Срећом по њу, Партизан је нападао јалово, није стварао озбиљније шансе.
До краја меча смењивали су се напади и на једној и на другој страни, а најбољу шансу је имао Рикардо у 72. минуту када је промашио гол у изгледној ситуацији.
ПАРТИЗАН - Ц. ЗВЕЗДА 1:1
/Натхо 56. пенал - Букари 26/

Стадион: Партизана.
Гледалаца: 18.568.
Судија: Милан Митић (Лесковац).
ПАРТИЗАН: Поповић - Живковић, Вујачић, Марковић, Урошевић - Траоре, Белић (од 66. Јовић) - Дијабате, Натхо (од 84. Фејса), Мениг (од 66. Андраде) - Рикардо (од 89. Баждар).
ЗВЕЗДА: Борјан - Ераковић, Драговић, Милуновић, Родић (од 57. Гобељић) - Саного, Kанга - Букари, Kатаи (од 84. Kулибали), Иванић (од 67. Kангва) - Пешић (од 67. Митровић).
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
21:58 31.08.2022
90' – Крај утакмице!
После свега виђеног можда и најправеднији исход.
21:52 31.08.2022
90' – Играће се још пет минута
Толико износи надокнада на овом мечу.
21:51 31.08.2022
88' – Баждар уместо Рикарда
То је измена у редовима Партизана. Делује да ни једни, а ни други немају снаге за победоносни погодак.
21:46 31.08.2022
84' – Кулибали дебитује, ушао и Фејса
Уместо Катаија, на терену је новајлија Кулибали. Код Партризана, уместо Натха, на терену је Фејса.
21:43 31.08.2022
81' – Ераковић пожутео
Због закаснелог фаула над Дијабатеом.
80' – Велика борба на средини
Покушавају и једни и други да стигну додругог гола, али у тој жељи доста греше. Пуно је нетачних пасова, стигао их је и умор.
21:35 31.08.2022
73' – Промашај Рикарда
Изненада се нашао нападач Партизана у изгледној шанси после кикса Санога, али је шутирао лоше левом ногом поред гола.
21:30 31.08.2022
67' – Измене код Звезде
Изашли су Иванић и Пешић, а ушли Митровић и Кангва.
21:29 31.08.2022
66' – Измене у Партизану
Изашли су Мениг и Белић, а на терену су Јовић и Андраде.
21:26 31.08.2022
64' – Звезда у шоку
Не могу да се саставе црвено-бели после примљеног гола, Партизан је много бољи, а мало је фалило да Натхо постигне и други гол, шутирао је тик поред стативе.
21:18 31.08.2022
56' – ГОООЛ! Натхо!
Сигуран ударац Израелца са 11 метара, Борјан није имао шансе.
21:16 31.08.2022
54' – Пенал за Партизан!
Прегледао је судија Митић ситуацију и доделио најстрожу казну црно-белима.
21:13 31.08.2022
51' – Да ли је Катаи направио пенал?
Спорна ситуација у шеснаестерцу Звезде, Катаи је интервенисао и избацио лопту, али је дилема да ли је закачио Живковића том приликом по ногама. ВАР соба тренутно прегледа ситуацију...
21:07 31.08.2022
46' – Почело је друго полувреме!
Нема измена у оба тима, екипе настављају са истим снагама.
20:53 31.08.2022
45'+1' – Крај првог полувремена!
Звезда заслужено води евроголом Букарија, али је Партизан подигао игру после тог поготка и имао неколико изгледних прилика. Све то нам гарантује узбудљив наставак, одморите мало, охладите пиво, па се чујемо поново кад почне друго полувреме.
20:50 31.08.2022
45' – Играће се још минут
Толико износи надокнада у првом полувремену.
20:47 31.08.2022
42' – Борјан скинуо зицер Марковићу
Сјајна одбрана голмана Звезде. Натхо је извео слободан ударац са десне стране, Марковић шутирао главом/грудима/руком, али капитен Звезде сјајно сачувао мрежу.
20:45 31.08.2022
41' – Саного пожутео
Прву јавну опомену у редовима црвено-белих добио је Секу Саного.
20:43 31.08.2022
38' – Мениг промашио цео фудбал!
Невероватано да један професионалац овако реагује... Био је Холанђанин у петерцу Звезде, али се обрукао. Звезда се дефинитивно повукла после вођства.
20:36 31.08.2022
31' – Дијабате покушао
Без опасности по гол Милана Борјана. Звезда као да се повлачи после вођства...