Кошаркашка лопта - Sputnik Србија, 1920
Евробаскет 2022
Европско првенство у кошарци 2022. године игра се у четири државе и пет градова, а репрезентација Србије је један од водећих кандидата за висок пласман. Сва дешавања са смотре најбољих кошаркашких селекција Старог континента пратите уз Спутњик спорт.

Хрвати тукли Украјинце, шта то значи за Србију?

© Фото : ФИБАХрватска Украјина
Хрватска Украјина - Sputnik Србија, 1920, 08.09.2022
Хрватска и Украјина играли су данас меч који је у великој мери утицао на то против кога ће Србија играти у осмини финала. На крају су победу остварили Хрвати са 90:85 и на тај начин су можда избегли дуел са Србијом.
Тешко је и даље гледати ко ће бити противник Србије јер се и даље не зна да ли ће Орлови бити први или други. Хрвати иду на трећу позицију, па би могли на Србију ако Орлови вечерас изгубе од Пољске.
Уколико Србија и Италија победе вечерас, противник Србије у осмини финала биће Италијани.
У првој четвртини Хрвати и Украјинци играли су 21:21, у егалу, потом су Хрвати дошли до предности и деловало је да би могли да се одлепе на двоцифрену предност, али... То се није догодило.
Све вести са Евробаскета пратите у нашем специјалу.
Украјинци су на крилима Володомира Херуна успела да се врати у игру, па је на полувремену Хрватска имала малу предност.
На крају се испоставило да је Хрватска бољи ривал и на тај начин је сада Србија најближа дуелу са Италијом.