Шок за Британца – крај снова о титули!

© AP Photo / Lars BaronЛуис Хамилтон
Луис Хамилтон - Sputnik Србија, 1920, 13.09.2022
Луис Хамилтон, ас Мерцедеса, шест трка пре краја шампионата Формула 1 нема ни теоретске шансе да дође до осме титуле првака у најбржем каравану.
Никада Британац у својој каријери, која траје 15 година у Формули 1, никада у овако раној фази шампионата није изгубио прилику да освоји титулу.
Тренутно лидер у шампионату и актуелни првак Макс Ферстапен има 167 бодова више од Хамилтона.
Када би победио у свим тркама до краја сезоне и имао најбрже кругове и ако би тријумфовао на јединој преосталој квалификационој спринт трци могао би да дође до максимално 164 поена.
Ферстапен би титулу првака могао да прослави и на наредној трци у Сингапуру 2. октобра.
Тренутно има 116 бодова више од Леклера, аса Ферарија. Уколико буде имао 22 бода више од момка из Монте Карла у Сингапуру, Холанђанин ће пет трка пре краја првенства други пут у каријери доћи до титуле.