Кошаркашка лопта - Sputnik Србија, 1920
Евробаскет 2022
Европско првенство у кошарци 2022. године игра се у четири државе и пет градова, а репрезентација Србије је један од водећих кандидата за висок пласман. Сва дешавања са смотре најбољих кошаркашких селекција Старог континента пратите уз Спутњик спорт.
Кошаркаши Немачке - Sputnik Србија

Пољска је претила изненађењем, али узалуд – Немачка у Берлину стигла до европске медаље!

Кошаркашка репрезентација Немачке освојила је бронзану медаљу на Европском првенству победом над Пољском резултатом 82:69.
Немачка је током меча имала и 15 поена предности, али је ривал успео да неутралише разлику и у последњој четвртини стигне до изједначења.
Ипак, налет Пољске није био довољан, Немци су ношени навијачима у Берлину вратили ритам и обезбедили победу за медаљу.
Немачка је у одличном ритму отворила утакмицу, стекла је предност од седам поена, али је Пољска остала у утакмици и вратила се на посед заостатка (21:18) на половини друге деонице.
Ипак, уследила је велика серија Немачке, а пред сам одлазак на велики одмор било је чак 15 поена предности – 36:21.
Пољска је у трећој деоници успела да се врати, без свог најбољег играча Матеуша Понитке који је рано добио четири личне грешке.
Највећем изненађењу Евробаскета помогао је и Денис Шрудер техничком грешком, Немачка готово шест минута није успела да постигне поен, али су тројке прорадиле и училиле домаће мирним.
Али, трајало је то само до почетка треће деонице, Јакуб Гарбач је био веома расположен, погађао је тројке у низу и у 33. минуту стигло се до изједначења на 59:59.
Немачка је подигла ниво игре, Јоханес Војтман је убацио две тројке, Пољска је имала још један налет после коша Понитке, али није било времена за потпуни преокрет и Немачка је заслужено стигла до бронзане медаље на Евробаскету.
Најефикаснији у победничком тиму био је Денис Шрудер са 26 поена, сјајан је био Јоханес Војтман са 14, док је Андреас Обст додао девет, а Франц Вагнер је остао на осам.
На другој страни Михал Соколовски је био најбољи са 18 поена, Јакуб Гарбач је са четири тројке без промашаја имао 12 поена, Еј Џеј Слотер је остао на десет, а Матеуш Понитка на девет поена.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик.
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
19:03 18.09.2022
40’ – Крај! Немци освајају бронзу!
Коначан резултат је 82:69.
18:58 18.09.2022
40’ – Техничка!
Клупа Пољске је кажњена, Немачка води 80:69.
18:56 18.09.2022
39’ – Понитка се јавио!
Тројка, али можда прекасно, Немачка води 76:69.
18:53 18.09.2022
38’ – Двоцифрена разлика за Немачку
Сигурно Немци приводе меч крају, 76:66 тројком Шрудера.
18:50 18.09.2022
36’ – Немци враћају предност!
Девет поена разлике – 73:64.
18:47 18.09.2022
35’ – Војтман се јавио!
Две тројке за 68:64!
18:42 18.09.2022
33’ – Изједначење!
Гарбач погађа четврту тројку за 59:59!
33’ – Нема предаје!
Пољска смањује на 59:56.
18:40 18.09.2022
32’ – Узалуд расправа!
Пољаци су се „јурили“ са судијама и примили тројку!
Немачка води 59:54.
32’ – Још једна тројка!
Гарбач смањује на 56:54!
18:39 18.09.2022
31’ – Шрудер одбија налет!
Стигла је Пољска на три поена заостатка, Шрудер је вратио предност на 56:51.
18:35 18.09.2022
30’ – Слотер!
Тројка за 54:49 за крај треће деонице.
18:33 18.09.2022
28’ – Немци чувају разлику
Воде 54:46.
18:28 18.09.2022
26’ – Тајс господари!
Скок у нападу и поен уз фаул!
Тајс води Немачку на 50:41.
18:27 18.09.2022
26’ – И опет!
По тројка на обе стране, 48:41 за Немачку.
18:26 18.09.2022
25’ – Тројка на тројку!
Слотер са једне, Војтман с друге стране.
Немачка води 45:36.
18:25 18.09.2022
25’ – Немачка у кризи
Готово шест минута без поена, Пољска је смањила на 40:33.
18:22 18.09.2022
24’ – Техничка за Шрудера!
Приговор судијама је одмах кажњен.
18:18 18.09.2022
23’ – Проблем за Пољску
Четврти фаул најбољег играча Пољске Матеуша Понитке.
18:16 18.09.2022
22’ – Понитка одличан!
Украдена лопта и потом скок за поен – 39:28 за Немачку.