Стара дама пала у дому Звездиног џелата – Сити остао на нули у Копенхагену!

© AP Photo / Ariel SchalitДушан Влаховић
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 11.10.2022
Шокантни резултати у уводним мечевима новог кола Лиге шампиона, Јувентус је доживео изненађујући пораз од Макабија из Хаифе у гостима са 2:0, док је Манчестер сити одиграо нерешено у Копенхагену, без голова.
Јувентусу није помогао ни српски тандем, Душан Влаховић је одиграо целу утакмицу, али није имао много шанси за гол јер је екипа наступила катастрофално.
Са друге стране, Филип Костић је заиграо у другом полувремену, међутим већ тада су кола отишла низбрдо за тим уздрманог тренера Макса Алегрија.
Апсолутни херој Макабија, тима који је до Лиге шампиона стигао елиминацијом Црвене звезде је Омер Ацили, стрелац два гола.
Новим поразом Јувентус је себи додатно умањио шансе за пласман у даљи ток такмичења јер после четири утакмице има свега три поена, док су на првим позицијама ПСЖ и Бенфика са по седам.
Мучио се Јувентус, али се намучио и Манчестер сити, без свог првог нападача Ерлинга Холанда екипа менаџера Пепа Гвардиоле није успела да постигне ни погодак на гостовању Копенхагену.
Ипак, узбуђења је било, најпре је у 11. минуту поништен гол Родрија због играња руком, у 25. је Ријад Махрез промашио пенал, а пет минута касније Серхио Гомес је оставио екипу на цедилу пошто је зарадио црвени картон.
Ријад Махрез - Sputnik Србија, 1920, 11.10.2022
Три етапе фудбалског лудила – за пола сата! /видео/
Копенхаген је на домаћем терену успео да одоли силним нападима Ситија и сачува нерешених 0:0, за други бод у Лиги шампиона.