Србија и Пољска - Sputnik Србија

Српске хероине шокирале 10.000 Пољака – преокрет и драма за полуфинале!

Одбојкашице Србије су са 3:2, по сетовима 21:25, 25:21, 25:19, 24:26, 16:14, после преокрета савладале Пољску у четвртфиналу Светског првенства у тој земљи, пред 10.000 домаћих навијача и пласирале се у полуфинале где ће одмерити снаге са екипом Сједињених Америчких Држава!
Полуфинале је на програму у среду од 20.30 у дворани у Гљивицама.
Српкиње су оствариле десету узастопну победу на Светском првенству, није све ишло по плану, нарочито на почетку дуела, али је тим селектора Данијелеа Сантарелија показао карактер и бриљантним преокретом остварио велики успех.
Потпуни егал је виђен до средине првог сета, Србија је одлично нападала, одбрана није била на нивоу, а када је први пут стигла до три поена предности ривал је тражио минут одмора.
Пољакињама је то пријало, изједначиле су на 14:14, Србија је поново повела, али је уследила серија од 4:0 после лоших атака Тијане Бошковић.
Противнице су у тим моментима пронашле ритам, блок је савршено функционисао и на крају је донео 25. поен за крај првог сета, док је Србија остала на 21.
Са 4:0 је Србија отворила други сет, сјајно је разигравала Бојана Дрча, а својим поеном донела је и пет поена вишка, а грешка Магдалене Стришјак донела је српском тиму 11:5.
Свим силама је нападала Пољска, али су Српкиње имале како одличну одбрану, тако и креативност у нападу, Дрча је сјајно дириговала игром и покушавала да разигра све саиграчице.
Бриљантне су биле Бранкица Михајловић и Јована Стевановић, Теодора Пушић је одлично штитила поље, а истакла се и Бојана Миленковић, добрим пријемима и антиципацијом напада ривалки.
Грешка Стишјакове је донела Србији седам поена вишка (19:12), а то је била довољна разлика да се сет приведе крају и да се са 25:21 избори изједначење на 1:1, иако је Пољска имала серију од чак 5:0 и унела немир.
Вреди истаћи да је у тим моментима на висини задатка била Маја Алексић и са два поена је спречила било какву помисао домаћих одбојкашица за преокрет.
Напала је Пољска на старту трећег сета, повела са 2:0, а веома инспирисана била је Стишјак, међутим Бошковићева је нападала из свих зона и одржавала егал (5:5).
Серијом 4:0, на крилима Бошковићеве и Михајловићеве, Србија је стигла до четири поена предности (10:6), што је навело домаће да затраже минут одмора у раној фази трећег сета.
И поново је ривал пронашао ритам, стигао до поена заостатка, Бошковићева је пружала отпор, али је Буша имала велике проблеме на пријему што је Пољска искористила за егал (13:13).
Михајловићева је преузела иницијативу у наставку, избегавала је куване лопте и сјајно нападала, Бошковићева се искупила за грешке и Србија је стигла до три поена вишка (18:15), али је поново после минута одмора Пољска стигла до серије и изједначења.
Контранапад је био силовит, Маја Алексић се опет јавила када је било тешко, повео је српски тим са 21:18 и трећи сет решио у своју корист са 25:19 за велики преокрет, захваљујући и грешкама противница.
Четврти сет је Буша отворила првим својим поеном, уследио је ас ударац Бошковићеве, а Стевановићева је имала своју минијатуру са два поена и две грешке.
Низале су се грешке на обе стране, а у свему се боље снашла Србија и после блока Бошковићеве повела је са 12:8, што је био знак за тајм-аут Пољске и нову серију од три поена.
За разлику од претходних ситуација, овога пута је Србија зауставила ривалке, прорадио је блок, истакле су се Михајловић и Стевановић за 17:12.
Нервоза је затресла руке ривалкама, низале су се грешке, Пољска је пронашла начин да стигне до изједначења и 23:23, а затим и да преокрене ритам у своју корист што је донело и освајање четвртог сета на разлику са 26:24.
Србија је повела у петом сету, уследила је резултатска клацкалица, Стишјак је била незаустављива, донела је 13:12 својој екипи, али је Бошковићева успела да неутралише разлику.
Прву меч лопту за Србију Стишјак је поништила, другу је донела Стевановићева, а коначну тачку на меч поставила је ас ударцем, другим за Србију у целој утакмици.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик.