Партизан сломио „студенте“ у последњој четвртини

© Фото: KK Партизан/Драгана СтјепановићЈам Мадар, Партизан - Студентски центар
Јам Мадар, Партизан - Студентски центар - Sputnik Србија, 1920, 16.10.2022
Кошаркаши Партизана савладали су екипу Студентског центра у трећем колу АБА лиге са 91:82 (23:17, 21:26, 20:21, 27:18) и задржали стопроцентан учинак на старту регионалног такмичења.
Нису црно-бели лако стигли до очекиваног тријумфа на овом мечу.
Ваљда још под утиском оног евролигашког пораза од Басконије у продужетку, деловали су на моменте одустно што су Подгоричани знали да користе и до почетка последње деонице, када је меч преломљен задају доста проблема екипи Жељка Обрадовића.
После солидних 23:17 у првој четвртини видели смо прво опуштање црно-белих који су као и у Баскији дозвољавали ривалу да постиже лаке поене и делује можно. Резултат свега био је фактички егал резултат на полувремену - 44:43.
Подгоричани су наставили да задају главобољу црно-белима и у трећој четвртини када су у једном тренутку имали и четри поена разлике (62:58), али је до одласка на трећу паузу Партизан вратио меч у егал - 64:64.
Тек у последњој деоници Партизан је одиграо како се од њега очекује. Појачао је одбрану и серијом од 8:0 отишао на 80:68 средином четврте четвртине. Та разлика била је довољна за нови тријумф, трећи у регионаланом такмичењу.
Најефикаснији у редовима победника били су Лесор са 19, затим Ледеј са 15 и Егзум са 13 поена. Папапетру је убацио 12, а Тристан Вукчевић 11 кошева.
Код Подгоричана, Лорен Џексон је убацио 19 поена, а Дрежњак 16.
Црно-беле током наредне недеље очекује дупли програм у Евролиги и дуели са Олимпијом из Милана (уторак) и Виртусом (четвртак).