Никада не изазивајте Душана! Српски капитен голом одговорио на срамне критике

© AP Photo / Martin MeissnerСрпски фудбалер Душан Тадић
Српски фудбалер Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 17.10.2022
После дебакла са Наполијем у Лиги шампиона, фудбалери Ајакса успели су да у холандској лиги поправе утисак победом над екипом Екцелзиора, а у стрелце и асистенте уписао се и Душан Тадић.
Душан Тадић није могао да помогне екипи у другој утакмица са Наполијем јер је на првој добио црвени картон, али је све надоместио у првенству Холандије.
Ајакс је успео да врати самопоуздање против знатно слабијем Екцелзиора, а српски репрезентативац доказао је да и даље заслужено има улогу капитена.
Фудбалери Ајакса ређали су голове ко на траци, а већ до 59. минута било је 4:0. Тада је на сцену ступио Тадић који је постигао гол за још убедљивију предност у 65. минуту.
То није била једина Душанова запажена улога, већ је био и асистент код трећег гола који је постигао Брајан Боби.
Тадић је саигачима поред гола и асистенције, створио још девет шанси за поготке!
Српски фудбалер овом партијом на најбољи могући начин одговорио је на прозивке славнох холандског фудбалера Веслија Снајдера који је претходно тврдио да Броби није стављен као нападач јер би то увредило Тадића и капитена.
„Зашто тренер Шројдер није почео са Кудусом на месту десетке и са Борбијем као нападачем? Зашто је играо Дејви Класен? Имам озбиљне сумње да је то урадио, јер да је прошло добро то би био крај за Тадића. Тадићев агент има велику моћ у Ајаксу“, рекао је недавно Снајдер.
Српски ас асистенцију је уписао када је додао лопту управо Бробију и тако игром и талентом ућуткао критичаре.