Звезда савладала ФМП

© Фото : АБА лига / Драгана СтјепановићЛука Вилдоса
Лука Вилдоса - Sputnik Србија, 1920, 24.10.2022
Кошаркаши Црвене звезде савладали су ФМП из Железника резултатом 83:77 у четвртом колу АБА лиге.
Црвено-бели су остварили другу победу у овосезонском такмичењу регионалне лиге, а имају и две утакмице мање.
Са друге стране, ФМП је доживео први пораз после три узастопна тријумфа.
Није Звезда била у правом ритму на старту дуела, ФМП је прву четвртину решио у своју корист са 25:24, али је до полувремена домаћи тим преузео контролу и на велики одмор је отишао са вишком од 11 поена.
Гости су поново запретили у трећој деоници, смањили су заостатак за пет поена, али је екипа тренера Владимира Јовановића успела да заустави налет и осигура себи победу.
Најефикаснији у табору Звезде био је Никола Ивановић са 22 поена, Лука Вилдоса је додао 14, а Лука Митровић 12.
На другој страни је сјајан био Трент Фрејжер са 27 поена, од тога пет тројки, а двоцифрен је био још само Паулијус Валинскас са десет поена.