Рус са „мађарском формулом“ први прошао кроз циљ: „Били смо пребрзи“

© Sputnik / Нина Зотина / Уђи у базу фотографијаСтанислав Черчесов
Станислав Черчесов - Sputnik Србија, 1920, 28.10.2022
Рус Станислав Черчесов направио је подвиг у Групи Х, пошто је Ференцварош у надметању са Монаком, Звездом и Монаком, први прошао кроз циљ. Реми са Кнежевима у Будимпешти (1:1) обезбедио је екипи нокаут фазу Лига Европе и док су навијачи као кореографију поставили Формулу 1 у бојама Ференца, Рус је објаснио шта је била тајна успеха.
Имао је мађарски представник гол заостатка на полувремену утакмице 5. кола против Монака на свом терену, након што је Бен Једер матирао Дибуса у 31. минуту, што је уједно био резултат с којим се отишло на одмор.
А онда је на сцену ступило искуство бившег селектора Русије Станислава Черчесова који је обавио разговор са својим фудбалерима и умирио их, јер се видело да „горе у жељи“ да што пре изједначе и тако дођу до пласмана у нокаут фазу. Управо су их жеља и брзоплетост спутавали да успеју у тој намери. Закариасен је погодио у 82. на асистенцију Токмака Нгуена и било је то то. Мађари су успели да остваре зацртани циљ.
„На полувремену сам желео да мало смирим екипу јер сам осећао да покушавамо да играмо пребрзо у уводних 45 минута. Имали смо доста прекида и желели смо да побољшамо реализацију у нападу. Противник је водио, а наш циљ је био нерешен резултат. Смирио сам екипу и на крају ми је драго што наши навијачи заиста могу да буду срећни“, рекао је Черчесов за официјални сајт Ференцвароша.
Објаснио је затим Рус шта је био кључ успеха што је екипа изборила пласман међу 32 најбоље екипе Старог континента у Лиги Европе.
„Одиграли смо нерешено са веома јаким тимом какав је Монако. Кључ нашег успеха је што је су моји фудбалери одиграли тимску утакмицу. Мислим да још нисмо део елите. Они који сваке године иду у плеј-оф или играју у групниј фази Лиге шампиона, то јесу. Али ми не желимо да будемо елита, ми смо Ференцварош.Имамо историју и навијаче“, поручио је Рус који је експресно ушао у срца навијача Ференцвароша.
© Фото : Printscreen/Instagram/ultrasmentalityКореографија Ференцварош