Фламенго поново шампион Копа Либертадорес – херој остао исти!

© AP Photo / Fernando VergaraФудбалери Фламенга
Фудбалери Фламенга - Sputnik Србија, 1920, 30.10.2022
Фудбалери Фламенга по трећи пут у историји освојили су трофеј Копа Либертадореса после победе над Атлетико Паранаенсеа резултатом 1:0.
Баш као што је то био случај 2019. године када је Габријел Барбоса био херој и са два гола у надокнади времена донео преокрет и победу над Ривер Плејтом за трофеј, поново је Бразилац био главни јунак финала.
У надокнади првог полувремена једини гол испоставиће се и победнички постигао је Габријел Барбоса и тако донео трећи трофеј Копа Либертадорес Фламенгу.
До поготка је дошло у четвртом минуту надокнаде, а полувреме не би било толико продужено да претходно Педро Енрике није добио црвени картон.
Фудбалери Атлетика били су у великом проблему већ од 43. минута јер су до краја утакмице морали са играчем мање, а евидентно је било да им је то представљало велики проблем, па је успех што су примили само један гол.
Фламенго је претходно трофеј освајао 2019. и 1981. године.