Јокић у проблему: Магични Словенац може да му преотме титулу

© AP Photo / Brandon WadeЛука Дончић
Лука Дончић - Sputnik Србија, 1920, 08.11.2022
Словеначки кошаркаш Лука Дончић уписао је 36 поена у победи Даласа над Бруклином резултатом 96:94 и тако наставио да се намеће у трци за најбољег играча НБА лиге.
Лука Дончић је феноменалан од почетка сезоне, а на свих девет одиграних утакмица постизао је више до 30 поена!
На две од девет Словенац је убацивао и преко 40 поена.
На мечу са Бруклином убацио је и пет тројки из девет покушаја, уписао шест скокова и исто толико асистенција, а на паркету је провео 38 минута.
Од старта сезоне форма Словенца је на изузетно високом нивоу. После неколико утакмица у којима је имао проблем са шутем за три коначно је како делује решио тај проблем и сада може врло лако да се наметне у трци за најбољег играча НБА лиге.
Та титула тренутно припада Николи Јокићу који ће је тешко предати јер такође игра на врхунском нивоу, али већ је сада јасно да ће трка бити напета јер Дончић на паркету делује незаустављиво.
Током утакмице са Бруклином Лука је фуриозно ушао у прву деоницу, али је наставио да погађа у свакој четвртини због чега је био најзаслужнији за победу Даласа.
► У емисији Миљанов корнер гостовао је кошаркаш Ненад Миљеновић.