Фудбалска Москва припада Јокановићу!

© Sputnik / Алексей Филиппов / Уђи у базу фотографијаСлавиша Јокановић
Славиша Јокановић - Sputnik Србија, 1920, 13.11.2022
Славиша Јокановић, тренер московског Динама, остварио је велику победу над градским ривалом ЦСКА у руској Премијер лиги (2:1) и тиме је комплетирао тријумфе над противницима из Москве.
Претходно је Јокановић водећи Динамо савладао Спартак са 1:0, а затим и Локомотиву са 3:1.
Најватренији од свих московских дербија био је против ЦСКА, поред три гола виђена су два црвена картона и један промашени пенал.
Динамо је до предности стигао у 40. минуту голом Дмитрија Скорпинцева, а у 63. је резултат повисио Нгумо Нгамалеу.
Свега два минута касније Иван Обљаков је смањио на 2:1, али је оставио своје саиграче на цедилу у 79. минуту када је добио други жути, односно црвени картон.
Прилику да постигне гол са беле тачке за Динамо пропустио је Данил Фомин, а бројчано стање играча на терену се изједначило пошто је у 82. минуту и Јарослав Гладишјов добио други жути картон.
Целу утакмицу за поражени тим одиграо је бивши капитен Партизана Саша Здјелар, а некадашњи играч Црвене звезде Милан Гајић наступио је у 83. минуту.
Победом у 17. колу руске Премијер лиге Динамо је прескочио ЦСКА на табели, обе екипе имају по 29 поена, али Јокановићева екипа има бољу гол-разлику.
Standings provided by Sofascore
Оба тима, међутим, имају по 13 бодова заостатка за водећим Зенитом, следи Спартак из Москве са 36 поена, док Ростов има бод мање.
► Недавно је гост емисије Миљанов корнер био новинар Небојша Петровић који је говорио о Светском првенству.