Катар 2022
Светско првенство у фудбалу 2022. године одржава се у Катару, пратите сва дешавања са највећег фудбалског такмичења уз Спутњик спорт.

Меси „прокључао“ и вређао ривала док је давао изјаву

© AP Photo / Ariel SchalitЛионел Меси
Лионел Меси - Sputnik Србија, 1920, 10.12.2022
Лео Меси није могао да сакрије емоције после свега кроз шта је његова Аргентина прошла како би се домогла полуфинала Мундијала у Катару. После елиминације Холандије захваљујући пенал-рулету, десетка „гаучоса“ давала је изјаву, али је том приликом извређала једног од ривала, док је новинар безуспешно покушавао да смири ситуацију.
Новинар који се нашао на терену узео је изјаву од Месија док је глава била "врућа", а у том тренутку је, наводно двоструки стрелац за Холандију Вут Вегхорст желео да размени по коју реченицу са аргентинским суперстаром док су камере биле упаљене.
Меси није марио за то, већ му је поручио да је буда*а и да продужи даље, одмахујући притом руком.
Јасно је да је Месија стигла бујица емоција због свега што се догодило на самом терену, где је у више наврата претило да ситуација ескалира, а било је чак и физичких сукоба.
Шпански судија Антонио Матеу Лахоз једва је привео меч крају, а досудио је готово 50 прекршаја укупно и поделио рекордних 17 картона на једном мечу СП. Продужио је меч 10 минута, да би Холандија у 101. минуту преко резервисте Вута Вегхорста стигла до изједначења 2:2.
Аргентина је претходно водила 2:0, али је Вегхорст головима у 83. и 101. минуту успео да обезбеди Холанђанима продужетак, касније и пенале.
Ипак, више знања и среће у пенал-лутрији имала је Аргентина која ће у полуфиналу играти против Хрватске, која је такође после бољег извођења једанаестераца елиминиала главног фаворита Бразил.
У суботу су не програму преостала два четвртфинала у којима се састају Португалија и Мароко (16), док је вечерњи термин резервисан за спектакл и двобој Француске и Енглеске (20).