Катар 2022
Светско првенство у фудбалу 2022. године одржава се у Катару, пратите сва дешавања са највећег фудбалског такмичења уз Спутњик спорт.
Хрватска – Мароко - Sputnik Србија

У Русији сребро – у Катару бронза!

Фудбалска репрезентација Хрватске освајач је брознане медаље на Светском првенству у фудбалу. После сребра у Русији пре четири године, Ватрени су сада стигли до трећег места победом над Мароком од 2:1 (2:1). Голове су дали Јошко Гвардиол у 7. и Мислав Оршић у 43. минуту, док је Дари био стрелац за Мароко у 9. минуту утакмице.
Оба тима су на старту меча играла офанзивно, да угрозе гол противника, а Хрватска је ушла у меч да игра снажно и без калкулација. Зато је врло рано и дала, али и примила гол.
У седмом минуту пао је сјајан гол Јошка Гвардиола. Бацио се у стилу Робина ван Персија и погодио главом за предност Ватрених од 1:0.
Мароко је стигао до поравнања после минут и по! Стрелац за Мароко био је Дари. Какав одговор је то био. Мароканци су и у тој прилици показали колико су кочоперни и незгодни.
Када је деловало да ће Мароко на полувреме са нерешеним исходом догодио се Мислав Оршић који је јако лепим ударцем, од стативе, савладао Бунуа и донео предност свом тиму од 2:1.
У другом полувремену није виђен неки леп фудбал, Хрвати су затворили прилазе голу, а Мароко је можда највећу шансу имао преко Ен Насирија у 96. минуту, када је шутирао главом преко гола Доминика Ливаковића.
Хрватска на крају осваја нову медаљу на Светским првенствима. У финалу ће играти Француска и Аргентина у недељу од 16 часова.
Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
17:54 17.12.2022
КРАЈ
Победа Хрватске од 2:1 за освајање бронзане медаље у Катару. У финалу ће играти Француска и Аргентина.
17:53 17.12.2022
Ен Несири близу гола!
Мало је недостајало да Ен Несири донесе поравнање, али је шутирао мало преко гола.
17:50 17.12.2022
Још шест минута
Игра се надокнада утакмице, Хрватска је веома близу победе и освајања бронзане медаље.
17:45 17.12.2022
87' – Ковачић промашио зицер
Нашао се Ковачић у доброј прилици, али је промашио јако добру шансу да стави тачку. Шутирао је поред гола.
17:43 17.12.2022
85' – Кошкање на средини терена
Опколили су Мароканци судију, али ништа нису добили осим жутог картона за Амалаха. Нервоза их хвата, Хрвати су све ближи успеху.
17:36 17.12.2022
79' – Игра се нервозно
Слабији ритам и лепота фудбала у другом полувремену него ли у првом, али Хрватској то одговара.
17:33 17.12.2022
74' – Хрвати траже пенал
Гвардиол је пао у шеснаестерцу Марока, али судија није показао на белу тачку.
17:26 17.12.2022
68' – Миран период игре
Хрвати су спустили ритам игре, полако препуштају Мароку лопту, а пробаће пре свега да до краја утакмице не прими гол.
17:21 17.12.2022
63' – Повреда Крамарића
Крамарић се пожалио на повреду, морао је да изађе из игре, а уместо њега ушао је Влашић.
17:13 17.12.2022
55' – Хрвати опаснији
Хрвати су опаснији у овим моментима, али немају неку изразиту шансу у наставку утакмице. Мароко је убацио Онуахија, покушавају са променама да промене ток утакмице. И даље је 2:1 за Хрватску.
17:04 17.12.2022
46' – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме, видећемо имали Мароко снаге за преокрет. Оршић је поново пробао. Остаје 2:1.
16:47 17.12.2022
Полувреме - 2:1
Води Хрватска са 2:1. Игра офанзивно и то јој се исплатило. Голове су дали Гвардиол и Оршић, а Дари је био прецизан за Мароканце.
16:42 17.12.2022
42' – Оршић за 2:1
Како је само млади нападач Хрватске технички захватио лопту и погодио од стативе, Хрватска поново води! Стисли су Хрвати противника, гол је висио у ваздуху, на крају је и пао.
16:37 17.12.2022
37' – Ел Насири је пробао главом
Замало да Мароко стигне до преокрета, Ел Насири је пробао главом после корнера, али је лопта прошла близу гола.
16:33 17.12.2022
32' – Буфал у продору
Покушали су Мароканци преко леве стране, шутирао је Буфал, али није то било превише опасно по гол Ливаковића.
16:31 17.12.2022
Без минута ћутања за Миху
Ипак није било минута ћутања због преминулог Синише Михајловића.
16:24 17.12.2022
24' – Модрићев покушај
Лепо је Модрић направио варку, наместио се на ударац левом ногом, послао је лопту по земљи, али је Буну сјајно одреаговао. Остаје 1:1.
16:15 17.12.2022
15' – Игра се офанзивно
Оба тима покушавају да играју офанзивно, да угрозе гол противника, а Хрватска је ушла у меч да игра снажно и без калкулација. Зато је и дала, али и примила гол.
16:08 17.12.2022
8' – Експресно изједначење - 1:1!
Мароко је стигао до поравнања после минут и по! Стрелац за Мароко био је Дари. Какав одговор! Врло динамична утакмица за сада.
16:07 17.12.2022
7' – Води Хрватска са 1:0!
Сјајан гол Јошка Гвардиола, бацио се у стилу Робина ван Персија и погодио главом за предност Ватрених од 1:0.