Катар 2022
Светско првенство у фудбалу 2022. године одржава се у Катару, пратите сва дешавања са највећег фудбалског такмичења уз Спутњик спорт.

Пенали који су одвели Месија у вечност

Преокрети, драма и на крају пенали који су донели историјску титулу шампиона света Аргентини. Лионел Меси остварио је сан после извођења пенала након два продужетка у финалу против Француске.
После 120 минута игре на стадиону Лусаил у Катару победника није било. Аргентина је водила 2:0, Француска је головима Килијана Мбапеа изједначила, да би у 109. минуту још једном погодио Лионел Меси.
Мирисало је на крај, али је Француска направила ново чудо, још једно у режији Мбапеа из пенала.
Финале је отишло у пенале, а онда је 23-годишњи Француз још једном затресао мрежу. За њим је погодио Меси, а потом је Коману одбранио феноменални Мартинез. Дибала је био сигуран, а један од кључних момената био је велики промашај Чуаменија.
У наставку су погодили Парадес, Коло, и на крају Монтијел који је донео Аргентини титулу, а Месију вечност.