Катар 2022
Светско првенство у фудбалу 2022. године одржава се у Катару, пратите сва дешавања са највећег фудбалског такмичења уз Спутњик спорт.

Добро дошли у музеј „Месијева соба“

© AP Photo / Ariel SchalitЛионел Меси
Лионел Меси - Sputnik Србија, 1920, 29.12.2022
Соба сада већ легендарног Аргентинца Лионела Месија на Универзитету Катар у Дохи, где је репрезентацији Аргентине било седиште на Светском првенству, постаће музеј, наводи РМЦ Спорт.
Соба Б201 биће преуређена у музеј у наредним недељама. Има два сингл кревета, радни сто, фотеље, ТВ и сиву софу са жутим јастуцима.
На вратима је плоча са натписом Л. Меси и аргентинском заставом.
Репрезентација Аргентине је 18. децембра по трећи пут у историји освојила Светско првенство, савладавши у финалу Француску после пенала. Меси, који је први пут освојио Светско првенство, такође је проглашен и за најбољег играча турнира.
Некако се још пре Катара створила прича да је ово последња шанса да Меси стигне до трофеја, да му је ово последњи Мундијал, а на крају је и успео.
Остаће упамћена и његова фотографија са Златном богињом из хотелске собе јутро после финала.