Кошаркаш Партизана Кевин Пантер - Sputnik Србија

Партизан средио Тринкијеријев Бајерн за крај 2022. године

Кошаркаши Партизана надиграли су Бајерн из Минхена у оквиру Евролиге са 83:77 и на тај начин су на прави начин затворили 2022. годину. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Најефикаснији у победи Партизана били су Данте Егзум са 19 поена и Матијас Лесор са 16 поена и 11 скокова. Зек Ледеј је додао 15 поена и девет скокова, Јам Мадар је додао 14 уз три скока и три асистенције. Са друге стране Огњен Јарамаз дао је 14 поена.
Партизан је од самог старта кренуо јако, повео је са 9:0, па са 11:2 и ставио је Бајерну до знања каква ће се „песма певати“ у овом дуелу.
Јам Мадар и Матијас Лесор су одлично сарађивали, навијачи су били расположени, а пре меча су поздравили Владимира Лучића и Огњена Јарамаза, чак је и Тринкијеридобио аплаузе, а Кори Волден звиждуке.
Све време су црно-бели држали предност која је била око 12 поена разлике, а са 10 су ушли у последњу четвртину.
Ипак, црно-бели су победу на крају извојевали у неизвесној завршници. Поново није успео да преломи меч рание када је могао. Ипак, чини се да је Партизан привео меч паметније него неке раније које је губио у неизвесним завршницама.
Могли сте да пратите меч уз Спутњик.
22:33 29.12.2022
КРАЈ
Победа Партизана од 83:77!
22:25 29.12.2022
Последњи минут
Партизан на 50 секунди до краја води 81:75.
22:19 29.12.2022
38' – 75:72
Драма у Арени, Партизан води, али више није сигурно да ће доћи до тријумфа.
22:13 29.12.2022
35' – 68:63
Бајерн је сада стигао до тројке и потпуно се вратио у игру. Партизан није успео да преломи готово добијен меч и опет ћемо гледати драму.
22:09 29.12.2022
33' – Партизан никако да преломи утакмицу
Бајерн се нуди, али Партизан никако да преломи утакмицу. Тренутно води са 64:56.
21:59 29.12.2022
30' – Крај треће деонице
Партизан после 30 минута игре води са 59:49, задржао је мање више предност са полувремена и сада улази као велики фаворит за победу у последњој деоници.
21:46 29.12.2022
27' – 49:37
Партизан држи предност, Пантер је повезао поене и поново је 12 разлике. Потом и добра одбрана црно-белих.
21:37 29.12.2022
23' – 43:31
Ледеј је промашио зицер, али Партизан и даље има предност. Важно је по црно-беле да буду прибрани у овој четвртини.
21:17 29.12.2022
Полувреме
Партизан после 20 минута игре води са 41:29. Могла је разлика да буде чак и већа, али биће навијачи задовољни и са овом предношћу.
21:08 29.12.2022
16' – Партизан држи предност
Успео је Партизан да издржи налет Бајерна, а онда је преко Пантера стигао до поена и води са 29:24
20:59 29.12.2022
12' – Тесно
Бајерн је успео да се врати после тешког почетка, Партизан није издржао у том ритму и немачки тим је успео да дође скоро до егала - 21:18
20:53 29.12.2022
Крај прве четвртине
Партизан после 10 минута игре води а 19:14. Могло је и убедљивије.
20:42 29.12.2022
6' – Партизан доминантан на старту
Одлично су црно-бели отворили утакмицу, воде са 11:2 и делује да би могли на прави начин да приведу крају ову годину.
20:36 29.12.2022
Партизан боље стартовао
4' – Црно-бели боље су стартовали утакмицу и повели са 9:0 што се свакако допада навијачима. Мадар и Ледеј расположени.
20:31 29.12.2022
Меч је почео!
Утакмица је почела!
20:28 29.12.2022
Јарамаз и Лучић добили поклоне
Бивши кошаркаши Партизана Огњен Јарамаз и Владимир Лучић добили су поклоне од Партизана. Са трибина су се чули поклици Лучо, врати се.
19:49 29.12.2022
У току је загревање
Партизан - Бајерн - Sputnik Србија
19:17 29.12.2022
Црно-бели Бајерн
За Бајерн играју Владимир Лучић, Огњен Јарамаз и Кори Волден, а са клупе га предводи Андреа Тринкијери. Лучић је повређен и неће играти.
18:32 29.12.2022
Последњи меч у години
Биће ово последњи меч Партизана у 2022. години и лепа прилика за црно-беле да на тријумфалан начин најаве 2023. годину.
Добро дошли
Поштовани читаоци Спутњика, добар дан и добро дошли на текстуални пренос утакмице између Партизана и Бајерна из Минхена који се игра од 20 часова и 30 минута.