Богдановић опет одличан, Атланта уништила Финикс

© AP Photo / Rick ScuteriБогдан Богдановић, Атланта
Богдан Богдановић, Атланта - Sputnik Србија, 1920, 02.02.2023
Атланта Хокси су у гостима декласирали Финикс Сансе са 132:100, а наш Богдан Богдановић је са 18 поена био међу расположеним играчима у победничком тиму.
Екипа из Џорџије је после два пораза уписала јако важну победу, која тиму оставља наду у борби за директан пласман у плеј-оф. „Јастребови“ су до тријумфа стигли захваљујући другој и трећој четвртини у којима су у потпуности надиграли ривала.
После слабе прве четвртине у којој су се обе екипе мучиле са процентима шута гости су водили са три поена предности иако су у једном тренутку имали и десет разлике.
У другој деоници, Атланта је у потпуности надиграла Финикс који није могао да уђе у ритам па је од 23 шута која је упутио ка кошу ривала убацио свега девет. Богдановићева екипа је на другој страни била јако расположена, убацили су 17 кошева из 25 покушаја и на полувреме отишли са великих „плус 21“.
У наставку меча, виђен је исти сценарио, распуцана Атланта је просто терорисала Финикс и дошла до 35 поена предности пред почетак четврте деонице. На крају, рутинска победа Атланте која је у једном моменту имала и 43 поена предности.
За Атланту, Дежонте Мари је постигао 21 поен, Тре Јанг је додао дабл-дабл од 20 поена и 12 асистенција, док их је Богдановић пратио са 18 поена, два скока и три асистенције.
Финиксу су углед бранили Бриџис са 23 и Ејтон са 20 поена.
Бостон је у дербију Истока декласирао Бруклин са 139:96. Домаћи тим је већ после прве четвртине имао невероватних 30 поена предности (46:16), а у једном тренутку у последњој деоници и „плус 47“.
Џејсон Тејтум је предводио домачина са 31 поеном, девет скокова и четири асистенције, Џејлен Браун је додао 36, Роберт Вилијамс 16, а Дерик Вајт 14, уз десет скокова и пет асистенција.
Бруклин је играо без Kевина Дурента, а истакли су се Kајри Ирвинг са 20 поена и Kамерон Томас са 19.
Бобан Марјановић није улазио у игру у победи Хјустона против Оклахоме од 112:106, а играч Тандера Алексеј Покушевски још је на листи повређених.