„Биг Бен“ је већ „откуцао“ на Кипру

© Фото : ФК Црвена звездаЕл Фарду Бен – фудбалер ФК Црвена звезда
Ел Фарду Бен – фудбалер ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 04.02.2023
Бивши нападач Црвене звезде Ел Фарду Бен постигао је ефектан погодак у победи АПОЕЛ-а, и то после преокрета против Аполона (3:1). „Биг Бен“ погодио је из слободног ударца у зауставном времену, чиме је оверио тријумф тима који с клупе води Владан Милојевић.
Управо је бивши тренер Црвене звезде инсистирао на довођењу искусног крилног нападача, који је изгубио минутажу на Маракани, па је растанак са српским шампионом био неминован.
И почео је Бен експресно да се исплаћује клубу са Кипра. АПОЕЛ је пред својим навијачима губио на полувремену 1:0 на ГСП стадиону, али су у наставку ствари дошле на своје место.
Уследило је рано изједначење у 49. минуту преко Квилитаје, да би потпуни преокрен донео погодак Ндонгале у 75. минуту.
Тачку на „и“ ставио је репрезентативац Коморских острва прелепим ударцем из слободњака у 91. минуту, па је јасно да лепши деби није могао да пожели.
Наместио је лопту с десне стране и ефектним ударцем левом ногом преко живог зида матирао је српског голмана Александра Јовановића, који је парадом само улепшао погодак.
Бен се тако уписао и у кипарском фудбалу, а АПОЕЛ Владана Милојевића се примакао лидеру АЕК-у из Ларнаке на само бод заостатка уз утакмицу више.
Подсетимо, пре АПОЕЛ-а и Црвене звезде Милојевић и Бен су сарађивали у грчком Паниониосу.
► Погледајте емисију Миљанов корнер.
Синиша Михајловић - Sputnik Србија, 1920, 04.02.2023
Маракана се опрашта од Михе: Златни лик на дресу Звезде – и сјајан гест Војводине
Стадион Рајко Митић – детаљ пре почетка утакмице између Звезде и Ренџерса - Sputnik Србија, 1920, 03.02.2023