Драма до самог краја и победа Канзаса после преокрета – Супербоул за памћење

© AP PhotoСупербоул
Супербоул - Sputnik Србија, 1920, 13.02.2023
Канзас Сити Чифси однели су победу у 57. Супербоулу против Филаделфија Иглса резултатом 38:35 после спектакуларног преокрета у Аризони. Патрик Махомс, квотербек победничког тима добио је признање најкориснијег играча на утакмици.
Од самог старта деловало је да екипа Филаделфије има контролу, први су дошли до тачдауна после првог напада, али је Канзас имао спреман одговор и деоница је завршена нерешеним резултатом – 7:7.
Идентично је почела и друга деоница, Филаделфија је поново стекла предност, а онда је Ник Болтон поново донео изједначење.
Џејлен Хуртс довео је Иглсе до трећег тачдауна у првом полувремену, да би се у наставку Канзас разбудио и смањио предност, што је наговештавало спектаклурану последњу деоницу.
Супербоул
Четврту четвртину овога пута боље отвара Канзас који коначно стиже до преокрета, а онда и увећава предност након што је сјајни Махомс пронашао Мура који је донео вођство од 35:27. Међутим, далеко од тога да је Канзас завршио посао...
Драма је достигла врхунац када је Џејлен Хуртс погодио за ново изједначење. Канзас је потом одлучио да пажљиво троши време, да би на шест секунди до краја шут за три донео велику победу у 57. Супербоулу.
Патрик Махомс пребацио је 182 јарда и истрчао 44, а признање је посебно заслужио због тога што је утакмицу играо са повредом зглоба. Поред тога убацио је и три паса за тачдаун и заслужено понео титулу најкориснијег играча.
Филаделфија је највише могла да се ослони на Џејлена Хуртса који је имао 304 пребачена јарда.