А у Лондону – мук

© AP Photo / Kin CheungАрсенал - Манчестер сити
Арсенал - Манчестер сити - Sputnik Србија, 1920, 15.02.2023
Велики окршај у Премијер лиги између Арсенала и Манчестер ситија припао је гостима који су усред Лондона славили са чак 3:1 и тако ућуткали Тобџије на Емирејтсу.
Арсенал је до овог кола важио као главни фаворит за титулу у Премијер лиги, али после оваквог развоја ситуације Тобџије и Грађани поравнати су на по 51 освојеном боду и делеп прву позицију. С тим што Сити има утакмицу више.
Сити је дошао у предност у 24. минуту преко Кевина Де Брујнеа, а поравнање Арсеналу донео је Сака са беле тачке. Ипак, у наставку меча голове су дали Грилиш у 72. и Ерлинг Холанд у 82. минуту за потврду победе.
Холанду је ово 32 голо ове сезоне у свим такмичењима. У Премијер лиги ово му је 26. гол на 23 меча, само је од играча Манчестер ситија толико голова у једној сезони постигао Серхио Агуеро у сезони 2014/15.
У једном моменту је деловало да Арсенал иде ка титули, али сада је све потпуно отворено.
Тренутно трећи је Манчестер јунајтед са 46 освојених бодова, а четврти је Њукасл са 41.
У следећем колу, оба тима ће гостовати. Манчестер сити Нотингем Форесту, а Арсенал Астон Вили.