Нови трипл-дабл „крадљивца“ Јокића, Денвер сломио Клиперсе у продужетку

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 27.02.2023
Феноменални Никола Јокић је још једним трипл-дабл учинком предводио је Денвер до победе у продужетку против Лос Анђелес Kлиперса на свом паркету са 134:124.
После пораза од Мемфиса у претходном мечу, кошаркаши Денвера су се победом над Kлиперсима у својој „Бол арени“ вратили на победнички колосек, иако су гости успели да надокнаде велики заостатак и утакмицу уведу у продужетак.
Нагетси су доминирали од самог старта, стекли највећих 18 поена предности већ средином прве четвртине и вођство нису испуштали све до средине последњег квартала, када су дозволили Kлиперсима да се врате у меч.
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 26.02.2023
Јокић претучен и у ожиљцима, Денвер декласиран у дербију Запада
Успели су гости да одложе пораз, али не и да га избегну, пошто су у додатних пет минута постигли само четири поена, а примили десет.
Још једном је Денвер до победе предводио сјајни Никола Јокић који је уписао још један трипл-дабл учинак. Сомборац је за 42 минута на терену постигао 40 кошева и забележио 17 скокова и 10 асистенција.
Украо је и три лопте противницима, чиме је своје име уписао на још једну од многих листа најбољих у историји игре под обручима - постао је пети најбољи „крадљивац“ лопти у историји Денвера.
Србина је сјајно пратио Мајкл Портер Јуниор са 29 кошева. Kлиперсе је на другој страни предводио Kавај Ленард са 33 поена док је Пол Џорџ убацио 23.
Денвер је и даље први у Западној конференцији НБА лиге са 43 победе и 19 пораза, док Kлиперси имају скор 33-30.