Чарке на терену пред голом Звезде: Борјан, Рикардо и Драговић у гурању и расправи - Sputnik Србија

Вечити дерби решен у петом минуту – аутогол Партизана за победу Звезде

Фудбалери Црвене звезде савладали су Партизан у 169. вечитом дербију са 1:0 аутоголом Урошевића и увећали предност на табели на великих 16 бодова. Ако је и постојала шампионска трка у Србији до вечерас, више је нема, црно-бели ни са новим тренером Игором Дуљајем на клупи нису успели да постигну гол на Маракани после четири године у првенству.
Од старта је Звезда кренула офанзивно, а до вођства је стигла срећно. Играо се пети минут, Букари је одложио лопту за Алекса Вига у висини бековског простора, Аргентинац центрирао и погодио у главу левог бека Урошевића, а лопта скренула у мрежу и преварила голмана Поповића - 1:0.
Аргентинац је у налету емоција прославио гол пред југом и тако првоцирао Гробаре, али се ситуација смирила. Одмах чим је утакмица настављена Партизан је узвратио, Натхо је покушао са 30 метара, право у руке Милана Борјана.
© Sputnik / Лола ЂорђевићВечити дерби
Вечити дерби - Sputnik Србија, 1920, 03.03.2023
Звезда је доминирала у првих 45 минута, а Александар Катаи пропустио три прилике да повећа предност. Најбољу шансу имао је у 32. минуту када му је Поповић скинуо зицер са осам метара после центаршута Букарија са десне стране.
Иначе, „уништио“ је хитроноги репрезентативац Гане, Слободана Урошевића по десном крилу у првом полувремену, задаво је пуно проблема дефанзивцу црно-белих и то је део терена по коме је Звезда најчешће нападала и стварала вишак.
Партизан је први пут конкретно запретио тек у 41. минуту када је Натхо послужио Рикарда из шеснаестерца на другој стативи, али се нападач Партизана сударио главом са Вигом и послао лопту преко гола.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - ПАРТИЗАН 1:0 (1:0)
/Урошевић 5. аутогол/
Стадион: Рајко Митић
Гледалаца: 35.078.
Судија: Александар Живковић
Црвени картон: Рикардо (Партизан) у 90. минуту.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Виго, Ераковић, Драговић, Родић - Kанга, Мијаиловић - Букари, Kатаи (од 75. Милуновић, од 88. Мијатовић), Митровић (од 64. Kангва) - Пешић.
ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Поповић - Филиповић (од 65. Живковић), Марковић, Вујачић, Урошевић - Белић (од 74. Траоре), Kолорадо (од 65. Баждар) - Дијабате, Натхо, Мениг (од 74. Јовић) - Рикардо.
Пре тога видели смо два кошкања играча два тима, прво је Натхо напао Кангу због одуговлачења код извођења корнера, а затим су и Ераковић и Драговић насрнули на Рикарда после дуела у петерцу са Миланом Борјаном.
Друго полувреме кренуло је новом офанзивом Звезде, али су обе прилике Пешића и Катаија биле плод офсајд позиције. Петоминутни прекид због бакљаде Гробара раздрмао је фудбалере Партизана који су одиграли сјајних десетак минута и пропустили неколико шанси да стигну до изједначења.
Најпре се судија Живковић „погубио“ и зауставио несхватљиво опасан напад црно-белих уместо да пусти предност, а потом Милан Борјан крајњим напором укротио снажан шут Колорада у 63. минуту.
Капитен Звезде је био на висини задатка и у 65. када је Урошовић опасно шутирао, а скренуо лопту у корнер. Срећа га је погледала после сјајне контре у 69. из три потеза, Рикардо је центирао Менигу на неких 15 метара, а Холанђанин из волеја шутирао поред гола.

Звездина „бункерица“

Милош Милојевић се у тим тренуцима потпуно повукао (извео офанзивне Катаија и Митровића, а убацио дефанзивне Милуновића и Кангву), Звезда у других 45 минута није ни запретила мрежи коју је чувао Александар Поповић.
Последњих 15 минута донели су више сукоба и туче на терену него правог фудбала, али је Партизан имао и најбољу шансу у 84. када је после гужве Рикардо снажно шутирао са десетак метара, а Борјан још једном врсно интервенисао.
© Sputnik / Лола ЂорђевићМилан Борјан
Милан Борјан - Sputnik Србија, 1920, 03.03.2023
Потом је дошао финиш и искључење Рикарда због хватања за косу Ераковића. Штопер Звезде је иницирао прекид прекршајем, али је после свега добио само жути картон. Иначе, Драговић је искључење Рикарда прославио као да је Звезда дала гол.
У 11 минута надокнаде Партизан није имао снаге да запрети, Звезда је била незаинтересована, али је коначно упутила шут преко Пешића, па је меч по ко зна кој пут завршен само једним голом.
Генерално, лош дерби, квалитет фудбала далеко испод европског и тренери два тима немају ама баш ничим да се похвале. Око 30.000 душа на највећем српском стадиону заслужило је више...
Директан пренос могли сте пратите на Спутњику:
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
21:10 03.03.2023
90’+11’ – Крај утакмице!
Победа Црвене звезде и нови корак ка шампионској титули. Партизан је тек на моменте показао добар фудбал, генерално утакмица за заборав црно-белих.
Вечити дерби - Sputnik Србија
21:01 03.03.2023
90’ – Играће се још 11 минута
Толико износи надокнада на овој утакмици.
20:58 03.03.2023
90’ – Нови сукоби на терену
Обе екипе су се покошкале, а после три минута Рикардо је искључен због ускоба са Ераковићем. Штопер Звезде је иницирао прекид прекршајем, али је добио само жути картон. Иначе, Драговић је искључење Рикарда прославио као да је постигао гол.
20:55 03.03.2023
87’ – Нови вишеминутни прекид
Сада је на трави Милуновић коме се указује помоћ. Овде има услова за десет и више минута надокнаде.
20:54 03.03.2023
84’ – Сјајни Борјан
После корнера и гужве у шесанаестерцу лопта је дошла до Рикарда који је снажно шутирао, али је Борјан био маестралан и сачувао предност Звезде.
20:49 03.03.2023
81’ – Рикардо слабо главом
Центирао је Дијабате са десне стране, али слаб ударац главом најбољег стрелца црно-белих.
20:45 03.03.2023
76’ – Борјан сигуран
Покушао је Урошевић главом после слободног ударца, лак плен за јапитена Звезде.
76’ – Милојевић прави бункер
Уосталом, како објаснити чињеницу да је Катаија заменио штопер Милуновић.
20:44 03.03.2023
75’ – Траоре мења Белића, изашао и Мениг
Уздрман је везиста Партизана који не може да настави игру. Уместо њеа на терену је Траоре. Менига је заменио Немања Јовић.
20:42 03.03.2023
72’ – Драма Кристијана Белића
Жесток судар везисте Партизана и Алексндра Пешића после ког је везиста црно-белих остао непомично да лежи на трави. Интервенисали су лекари, Пешић добио само жути картон.
20:38 03.03.2023
69’ – Промашај Менига
Каква контра Партизана из три потеза, Рикардо је центирао Менигу на неких 15 метара, а Холанђанин из волеја шутирао поред гола.
20:35 03.03.2023
65’ – Борјан спречио еврогол Урошевића
Сјајан ударац левог бека Партизана, капитен Звезде је одбио лопту у корнер. Партизан притиска, у међувремену су у игру код црно-белих ушли и Живковић и Баждар уместо Филиповића и Колорада.
20:33 03.03.2023
64’ – Звезда дефанзивнија
Повлаче се црвено-бели у нешто дефанзивнију формацију Кингс Кангва је заменио Стефана Митровића.
20:32 03.03.2023
63’ – Колорадо
Снажан ударац са око 30 метара, Борјан је одбранио. Партизан у офанзиви, Звезда се повлачи.
20:29 03.03.2023
61’ – Погубио се судија Живковић
И упропастио предност црно-белих који су били надомак гола Звезде. Несхватљиво им је прекинуо акцију и досудио офсајд нападача Црвене звезде.
20:28 03.03.2023
59’ – Жути за Белића
Заслужен, повукао је са две руке Катаија у контри.
20:23 03.03.2023
55’ – Нови прекид
Овај пут јер су Гробари упалили пиротехнику. Прекид је трајао целих пет минута.
20:22 03.03.2023
51’ – Пречка па офсајд
Погодио је Kатаи пречку после одбитка из корнера, али је био у офсајду скоро метар па погодак не би важио.
20:15 03.03.2023
46’ – Пешић у офсајду
Избио је центарфор Звезде сам пред Поповића, али му је голман Партизана одбранио ударац. Потом је подигнута заставица и сигнализиран офсајд. Оправдано.
20:13 03.03.2023
46’ – Почело је друго полувреме