Кевин Пантер - Sputnik Србија

Партизан без рођенданског поклона за Обрадовића – половично на италијанској тури

Кошаркаши Партизана играли су на гостовању Олимпији у Милану у оквиру Евролиге, а екипа Жељка Обрадовића није успела да тренеру честита рођендан победом. Италијански тим био је бољи – 76:62. Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
Партизан је боље стартовао утакмицу после добрих потеза Кевина Пантера и деловало је да црно-бели држе све под контролом, а онда је црно-бели тим почео да пада и Олимпија је пред сам крај полувремена стигла до предности од једног поена.
То као да је био довољан замајац Миланезима пред наставак утакмице, Пенгос, Берон и Дејвису мучили Партизан, а домаћи тим је таквом игром и лошим нападима црно-белих направио и преко 10 поена предности у последњој четвртини.
Осетио се и умор код Парног ваљка па је домаћи састав наставио велику серију победа. Партизан ће морати да се задовољи половичним успехом на италијанској тури. Виртус је победио, али Олимпију овог пута није могао.
Олимпија је утакмицу решила крајем треће и почетком последње деонице серијом 15-0 после чега Партизан није успео да се врати.
Олимпију су до победе водили Били Берон са 14, Брендон Дејвис са 12 и Шабаз Нејпир са 10 поена. Код Партизана се највише истакао Кевин Пантер који је уписао 15 поена, четири мање додао је Матијас Лесор, а Данте Егзум 10.
Партизан је после овог пораза на скору 15-13 и налази се и даље на ивици плеј-офа. Заиста влада огромна гужва на позицијама које воде у ТОП 8 фазу.
Парни ваљак се сада окреће АБА лиги где га чека утакмица против Црвене звезде у понедељак. Дакле, следи вечити дерби.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
22:33 09.03.2023
Последњи минут
Партизан је пред поразом.
22:26 09.03.2023
37' – 69:57
Нејпир доноси нове поене Олимпији, Егзум враћа, али делује да црно-бели немају велике шансе да се врате.
22:20 09.03.2023
35' – Брз одговор Олимпије
Берон је погодио тројку, потом је поентирао и Егзум и сада је 65:51
22:17 09.03.2023
34' – Егзум повезао пет поена
Аустралијанац је повезао пет поена, убацио је тројку и сада је предност Олимпије 60:51
22:13 09.03.2023
33' – Олимпија на 12 разлике
Берон је погодио и сада Олимпија прави велику разлику, чини се да црно-бели губе корак.
22:07 09.03.2023
32' – Немогућ кош Дејвиса
Дејвис је погодио шут у последњој секунди напада и сада Олимпија води са 53:46, потом је Дејвис дао још један кош - 55:46
22:03 09.03.2023
30' – 49:46
Шабаз Нејпир убацио је тројку и Олимпија иде на одмор са три поена предности пред последњу четвртину.
22:01 09.03.2023
30' – 45:46
Смаилагић је погодио два слободна бацања и Партизан поново води.
21:52 09.03.2023
27' – Ледеј!
Сјајно је Мадар проиграо Ледеја, а овај на јако леп начин погодио и то уз фаул - 38:41. Потом Тонут даје два поена за Олимпију - 40:41. Јако тесан меч.
21:45 09.03.2023
26' – Нанели
Донео је Нанели важне поене црно-белима, дигли су се и навијачи, Партизан води са 38:36
21:38 09.03.2023
23' – Лесор!
Војтман доноси тројком поене, а пре тога је Лесор био прецизан - 35:34
21:37 09.03.2023
21' – Егзум!
Војтман доноси битне поене домаћем тиму који сада води са 32:29. А, онда Егзум даје тројку и диже црно-бел - 32:32
21:20 09.03.2023
20' – Полувреме
Партизан је водио током целог полувремена, а после 20 минута на одмор се иде са резултатом 30:29
21:16 09.03.2023
19' – Лоше грађење коша
Мели је дошао до поена после офанзивног скока, потом је Шилдс пропустио шансу да донесе лаке поене - 27:27
21:09 09.03.2023
17' – Пенгос прави проблеме Партизану
Пенгос диктира ритам, црно-бели не успевају да га зауставе и зато је сада 23:25
21:03 09.03.2023
15' – 19:25
Папапетру је донео лепе поене Партизану, а онда је Пенгос наместио Мелију нове поене.
21:00 09.03.2023
14' – 17:23
Пенгос се разиграо, поделио је неке добре асистенције, али је Партизан и даље у предности.
20:56 09.03.2023
11' – Ледеј на петици
Поставио је Обрадовић петорку у којој је Ледеј заузео позицији пет, на крају је он и погодио - 15:21
20:53 09.03.2023
10' – Крај прве четвртине
Партизан води са 19:13, Пантер носи црно-беле и може се рећи да екипа коју води Жељко Обрадовић држи све под контролом у овој утакмици.
20:50 09.03.2023