Ерлинг Халанд - Sputnik Србија

Гол-машина Ситија уништила Немце и ушла у историју фудбала – Интер се провукао

Реванши осмине финала Лиге шампиона донели су јоп једну спектакуларну партију Ерлинга Халанда (пет голова) и потоп Лајпцига у Манчестеру (7:0), као и тврд дуел Порта и Интера без голова после кога су „Нероазури“ на мишиће прошли даље.
Млади Норвежанин дефинитивно је звезда вечери пошто је постигао пет голова у убедљивом тријумфу шампиона Енглеске. Успео је то за сат времена игре, прецизније за 36 минута у размаку од 21. до 57.
Тиме је ушао у друштво Лионела Месија и Луиза Адријана, као тек трећи играч у историји такмичења који је постигао пет голова на једном мечу. Већ сада их у Лиги шампиона има 33 и то на 25 утакмица, што даје просек од 1,32 гола по мечу у елитном такмичењу.
Норвежанин је вечерас постао играч који је најбрже стигао до 30 голова у Лиги шампиона и приде најмлађи који је добацио до те бројке у историји такмичења, будући да има тек 22 године и 236 дана.
МАНЧЕСТЕР
Манчестер сити - Лајпциг 7:0 (3:0), први меч 1:1/
Халанд 21. пенал, 24, 45, 54, 57, Гундоган 49, Де Брујне 90/
Нападач Манчестер ситија је на вечној листи стрелаца Лиге шампиона већ оставио иза себе нека велика имена светског фудбала попут Kлајверта, Макаја, Трезегеа (29 голова), Етоа, Хента, Kаку, Гризмана, Рунија (30), Робена (31) и изједначио се са Фернандом Моријентесом. Гол више има легендарни Немац Герд Милер.
Халанду је овај хет-трик био пети у свим такмичењима Ситија ове сезоне, што је за три више од било којег другог играча у пет најјачих европских лига. Ово му је други хет-трик у Лиги шампиона што је више него што су постигли Анри, Роналдо и Руни.
Преостале голове за моћне Грађане дали су Немац Илкај Гундоган у 49. и Белгијанац Кевин Де Брујне у 90. минуту, а Сити је избацио Лајпциг укупним резултатом од 8:1 у две утакмице.

Грујић погодио пречку, Интер извукао живу главу

© AFP 2023 / MARCO BERTORELLOСрпски фудбалер Марко Грујић на утакмици против Милана
Српски фудбалер Марко Грујић на утакмици против Милана - Sputnik Србија, 1920, 14.03.2023
Фудбалери Интера успели су да одбране стечену предност из првог меча (1:0) у Португалији. Домаћи Порто је имао иницијативу током 90 минута, али су сви покушаји били јалови па је меч окончан без голова.
У првом делу игре изабраници Сержа Kонсеисаа су покушавали углавном са дистанце, али је голман Интера Онана неколико пута био на висини задатка. Ни у наставку нису домаћи били ништа бољи све до завршнице када су имали шансе у надокнади.
Искусни Пепе је добио други жути картон у самом финишу меча због протеста, а томе је претходила статива Таремија, односно пречка српског репрезентативца Марка Грујића, који је био један од најбољих играча на терену.
Срећни Интер иде даље захваљујући поготку Лукакуа из првог меча на „Ђузепе Меаци“.
ПОРТО
Порто - Интер 0:0, први меч 0:1
Директан пренос могли сте да пратите на Спутњик Спорту.
22:59 14.03.2023
ПОРТО 90' – КРАЈ! Интер иде даље!
Три пута се тресао оквир Интера у надокнади, али су имали среће Италијани и прошли у четвртфинале.
22:53 14.03.2023
МАНЧЕСТЕР 90' – КРАЈ! Де Брујне ставио тачку!
Лајпциг је извукао седмицу вечерас у Манчестеру, али не лото него фудбалску. Белгијанац на пас Мареза ставља тачку на овај двомеч у коме је славио са 8:1 укупним резултатом.
22:35 14.03.2023
ПОРТО 75' – Порто безопасан
Интер је потпуно неутрализовао нападе домаћина који има иницијативу, али не успева дса запрети Онани. Ипак, сигурно је да се Португалци неће предати до краја, један гол их води у продужетке.
22:16 14.03.2023
МАНЧЕСТЕР 57' – Пети гол Халанда, Сити води са 6:0!
Пет голова Ерлинга Халанда! Kакав бродолом Лајпцига и какво вече за норвешког 22-годишњака. Сањаће га голман Бласвих ноћас сигурно.
22:13 14.03.2023
МАНЧЕСТЕР 54' – Четврти гол Халанда за 5:0!
Ово постаје непријатно... Бласвих му је одбрани први покушај главом, али је потом одбрана заказала, а Халанд се исправио.
22:08 14.03.2023
МАНЧЕСТЕР 49' – Гундоган погађа за 4:0!
Асистирао му је Џек Грилиш. . Лукав ударац Немца, голман Бласвих је био немоћан.
22:07 14.03.2023
ПОРТО 46' – Почело је друго полувреме!
Пошто је Сити завршио посао и само је питање којим ће се резултатом завршити дуел са Лајпцигом, сав фокус је сада на Драгау и дуелу Порта и Интера.
21:52 14.03.2023
ПОРТО, МАНЧЕСТЕР – Крај првог полувремена!
Сити је хет-триком Халанда решио питање пласмана у четвртфинале већ у првом полувремену, док је на Драгау све још отворено у дуелу Порта и Интера.
21:48 14.03.2023
МАНЧЕСТЕР 45' + 2' – Халандов хет-трик за 3:0!
Уз доста среће, Халанд стиже до хет-трика. Мигољила се лопта по гол линији, један фудбалер Лајпцига покушао да је избаци, али је погодио Норвежанина. Сити је решио питање пласмана у четвртфинале већ у првом полувремену.
21:41 14.03.2023
МАНЧЕСТЕР 39' – Гундоган!
Опет се Немац нашао у прилици, шутирао из шеснаестерца у доњи леви угао, али је голман Бласвих био опрезан.
21:33 14.03.2023
ПОРТО 28' – Тареми!
Окушао је ударац најбољи нападач домаћег тима, али је лопта прохујала поред десне стативе.
21:26 14.03.2023
МАНЧЕСТЕР 24' – Опет Халанд за 2:0!
Де Брујне је погодио пречку, Халанд је натрчао и главом спаковао лопту у мрежу. Тридесети гол у Лиги шампиона за невероватног Норвежанина.
21:23 14.03.2023
МАНЧЕСТЕР 21' – Халанд из пенала за 1:0!
Судија Винчић из Словеније је доделио пенал Ситију после гледања снимка. Лопта је погодила Хенрикса у руку, али је бек Лајпцига био окренут леђима па је одлука поприлично спорна. Халанд је сигуран егзекутор, иако му је голман Лајпцига погодио страну.
21:22 14.03.2023
ПОРТО 19' – Опет Онана!
Стефан Еустакио је сјајно шутирао у доњи леви угао, али је голман Интера опет био на висини задатка. Онана чува Интер...
21:16 14.03.2023
МАНЧЕСТЕР 11' – Халанд!
Сјајно је Норвежанин ушао у прилику, шутирао у доњи леви угао, али је голман Лајпцига Блазвих био на висини задатка.
21:08 14.03.2023
ПОРТО, МАНЧЕСТЕР 7' – Домаћини у офанзиви
Мало је фалило да у готово истом минуту и Сити и Порто поведу. Гундоган је у трећем минуту шутирао преко пречке из добре позиције, док је на Драгау голман Интера Онана мајсторски скинуо ударац Урибеа.
19:58 14.03.2023
Порто - Интер
19:57 14.03.2023
Манчестер сити - Лајпциг
18:56 14.03.2023
Добро дошли!
Пратићемо реванше осмине финала Лиге шампиона између Манчестер ситија и Лајпцига, односно Порта и Интера. Оба меча почињу у 21 час.