Од раја до кошмара за 20 минута – Митровићев првенац, па глуп црвени картон

© AP Photo / Jon SuperАлександар Митровић
Александар Митровић - Sputnik Србија, 1920, 19.03.2023
Српски нападач Александар Митровић постигао је први гол у ФА Купу и то против Манчестер јунајтеда на Олд Трафорду. Србин је био прецизан у 50, али је двадесетак минута касније добио беспотребан црвени картон и оставио саиграче на цедилу.
Српски нападач се најбоље снашао у противничком шеснаестерцу и послао лопту у мрежу иза немоћног Давида Де Хее.

Лопта је до Митровића стигла после корнера, а онда је левом ногом показао какав осећај за гол поседује. Искористио је гужву како само он зна, на одушевљење гостујућих навијача.

Митровић ће памтити овај гол и због тога што му је први у ФА купу у каријери. Ове сезоне је вукао екипу ка четвртфиналу асистенцијама, а сада је погодио када је било најважније - против великог фаворита.
Многи играчи сањају да постигну гол против Манчестер јунајтеда на Олд Трафорду, а сада је то Митру пошло за руком, или ногом.
Међутим, никоме није јасно шта се десило са Србином у 72. минуту. „Полудео“ је после исправно досуђеног једанаестерца за Манчестер јунајтед и искључења Бразилца Вилијана.
Уместо да се склони, упорно је пратио и додиривао главног судију Криса Кавану желећи да се објасне. Иако је Енглез оклевао, на крају није могао да остане имун на упорност Митровића па му је показао пут у свлачионицу.
Реално, беспотребан гаф Србина, а Манчестер јунајтед је са два играча више преокренуо резултат и прошао у финале ФА купа посл тријумфа од 3:1.