Мексиканац бржи од шампиона, Алонсу одузет подијум

© AP Photo / Hassan AmmarСерхио Перез, Ред Бул
Серхио Перез, Ред Бул - Sputnik Србија, 1920, 19.03.2023
Возач Ред Була Мексиканац Серхио Перез победио је на вечерашњој трци за Велику награду Саудијске Арабије, која је у шампионату Формуле један вожена на стази у Џеди. Перез је стигао до пете победе у каријери, а прве у овој сезони са временом од 1:21:14.894.
Друго место освојио је његов тимски колега и актуелни светски шампион Макс Ферстапен, који је за победником каснио нешто више од пет секунди. Холанђанину је припао додатни бод за најбржи круг. Ферстапен је стартовао са 15. позиције, а на крају је успео да дође до подијума.
Трећи је кроз циљ прошао Фернандо Алонсо из Астон Мартина, али је Шпанац потом кажњен са додатних 10 секунди зато што је лоше одрадио претходну казну. Алонсо је на крају завршио на четвртом месту, а трећа позиција је припала возачу Мерцедеса Британцу Џорџу Раселу, који је за победником каснио 25,8 секунди.
Пето место освојио је Британац Луис Хамилтон из Мерцедеса, док је шести био Шпанац Kарлос Саинц из Ферарија, док је његов тимски колега Шарл Леклер заузео седмо место. Бодове су још освојили Французи Естебан Окон и Пјер Гасли из Алпина, као и Данац Kевин Магнусен из Хаса.
Прво место у генералном пласману возача држи Ферстапен са 44 бода, док је други Перез са 43.
Наредна трка у шампионату Формуле 1 биће вожена другог априла Велику награду Аустралије.