Никола Јокић, Денвер - Sputnik Србија

Нови „трипл-дабл“ Јокића, Денвер се осветио Бруклину

Кошаркаши Денвера реванширали су се Бруклину за прошлонедељни пораз у Колораду на крилима још једне рутинске партије нашег Николе Јокића који је уписао нови „трипл-дабл“. Нагетси су славили са 108:102 и уписали тек другу победу на последњих седам утакмица.
Никола је окончао меч са 22 поена, 17 скокова и десет асистенција.
После тесног пораза у чувеном „Медисон сквер гардену“ од Њујорка, екипи тренера Мајкла Мелоуна је више пријао Бруклин.
На крилима изузетно расположеног Џамала Марија, Денвер је рано дошао до двоцифрене предности на самом старту. Канађанин је убацио 20 поена, без промашаја за три из четири покушаја. Јокић је имао пет асистенција већ у првом периоду.
Сомборац је појачао нападачку агерсивност и поентерски учинак тек у другој четвртини, дошавши до двоцифреног учинка. Преузимао је лопте на ниском посту и решавао ситуације на њему својствен начин, а предност Нагетса на полувремену је износила 63:48.
Трећа деоница је била Николина најефикаснија са 12 поена. Могао је већ тад да оствари фамозни „трипл-дабл“, али су саиграчи промашивали зицере и лаке шутеве. Троструки дупли учинак је дошао на средини четврте четвртине, симболично за стотку на семафору.
Од тог поена Денвер је упао у кризу, док су се домаћини вратили великом серијом до заостатка 100:93. Срећом, Нетси су промашили две отворене тројке, нису искористили проблеме у нападу ривала и пет личних грешака Николе Јокића у том тренутку. Пресудили су поени Гордона и тројка Колдвел-Поупа.
Портер је био најефикаснији са 28 поена, а Мареј се зауставио на 25 после фантастичног почетка, уз осам асистенција. У Бруклин Нетсима најбољи је био Бриџис са 23, док је Kлекстон уписао 19, уз осам скокова.
Денвер је и даље лидер на западу са скором 48-24, док је Бруклин шести нан Истоку са 39-32.
Kошаркаши Сан Антонија победили су на свом терену екипу Атланте са 126:118. Српски кошаркаш Богдан Богдановић провео на терену 23 минута, а за то време постигао је 13 поена и имао је два скока и једну асистенцију за Хоксе.
У победничком тиму најбољи су били Kелдон Џонсон и Девин Васел, који су постигли по 29 поена. У пораженом екипи најбољи је био Деџонте Мареј са 22 поена.
Погледајте емисију Миљанов Корнер.
22:46 19.03.2023
48' – Крај утакмице!
Заслужена победа Денвера од 108:102. Никола је окончао меч са 22 поена, 17 скокова и десет асистенција.
22:42 19.03.2023
47' – Одбијен напад Бруклина
Упали су Нагетси у малу кризу и то против друге јединице Бруклина, али је Колдвел-Поуп тројком за 108:94 отклонио сваку дилему.
22:32 19.03.2023
44' – Нови трипл-дабл Јокића
Сад је и званично, десета асистенција за Србина, Денвер води са 100:86 и иде ка новој победи.
22:22 19.03.2023
40' – Никола опет на клупи
Тренутно је на паркету „друга јединица“ Нагетса која одржава предност од 96:76.
22:16 19.03.2023
36' – Крај треће четвртине!
Денвер води са 91:71, а Никола Јокић има 22 поена, 14 скокова и девет асистенција. Нагетси имају чак тројицу играча са 20+ поена на овом мечу.
22:07 19.03.2023
33' – Још асистенција фали Николи
Да дође до новог трипл-дабла. Денвер на терену одржава предност, иако се на другој страни Бриџис разиграо са 12 поена у овој четвртини. Нагетси воде са 81:66, а Никола је тренутно на учинку од 14 поена, 11 скокова и девет асистенција.
21:58 19.03.2023
29' – Јокић иде ка трипл-даблу
Разиграо се Никола у трећој четвртини, има 12 поена и по седам скокова и асистенција. Денвер води са 73:59 и делује да контролише утакмицу.
21:35 19.03.2023
24' – Крај првог полувремена!
Нагетси имају лепу предност од 63:48. Никола Јокић је после првих 24 минута на учинку од десет поена, четири скока и пет асистенција.
21:32 19.03.2023
22' – Финиш друге четвртине
Денвер води са 53:42, а Никола је брзо стигао до десет поена. Подсетимо, имао је протеклих дана и проблеме са температуром, али то за сада не утиче на план Денвера.
21:20 19.03.2023
18' – Тајм-аут Бруклин
Тешка артиљерија Денвера је довела резултат на 42:33, па тренер Бруклина тражи начин да их заустави.
21:16 19.03.2023
17' – Никола коначно на терену
Дуго није било Јокића у другој четвртини на терену, ушао је после пет минута да врати осетнију предност која је пала на 40:31.
21:06 19.03.2023
12' – Крај прве четвртине!
Никола се није враћао у игру са претходног тајм-аута, па је на крају прве деонице забележио два поена, два скока и пет асистенција. Денвер води после првих 12 минута са 33:21.
20:59 19.03.2023
9' – Челенџ Денвера
Направили су Нагетси десет поена предности (22:12), а у акцији под њиховим кошем Џамал Мари је изблокирао играча Бруклина на закуцавању. Тајм-аут за Денвер док судије погледају снимак.
20:56 19.03.2023
8' – Никола се уписао
Сјајно су му спустили лопту под кош и није било одбране од полагања. Денвер води са 19:12.
20:53 19.03.2023
6' – Бруклин у проблему
Сјајно је Денвер отворио меч, служи госте шут за три поена, воде са 15:9 па домаћи траже тајм-аут. Јокић без поена, са по два скока и асистенције.
20:47 19.03.2023
4' – Денвер води
Денвер на старту стиже до предности од 8:6, али тренеру Мајкл Мелоуну се нешто не свиђа па је тражио тајм-аут. Никола за сада има по скок и асистенцију.
12:09 19.03.2023
Прилика за поправни
Денвер Нагетси синоћ су поражени од Њујорк Никса са 116:110, тако да сада траже поправни у Великој јабуци. Јокић је био близу трипл дабла са 24 поена, 10 скокова и осам асистенција.
12:07 19.03.2023
Добро дошли
Поштовани читаоци Спутњика, добро вече и добро дошли на текстуални пренос утакмице између Бруклина и Денвер Нагетса у којој ће наступити МВП НБА лиге Никола Јокић.