Шок терапија је успела – Немања се враћа у живот: „Морао је да разуме да мора да се промени“

Пре свега неколико недеља деловало је да је Немања Радоњић, фудбалски репрезентативац Србије, на ивици опстанка у италијанском Торину после сукоба са тренером Иваном Јурићем, али се чини да је сада све иза некадашњег омладинца Партизана и ведете Црвене звезде.
Брзоноги фудбалер је практично од првог појављивања пред светлима камера и стицања статуса „српског Кристијана Роналда“ био под лупом због ексцентричног понашања и нестабилног карактера, а чак и када је деловало да се смирио дешавали су му се инциденти.
Александар Чеферин - Sputnik Србија, 1920, 04.04.2023
Прилика за стрелице ка „пучистима“: „Једни фалсификовали, други давали мито, а трећи?“
Један од таквих режирао је себи пре неколико недеља када га је тренер Јурић најпре увео, а потом хитро извео из игре незадовољан његовим залагањем после свега 17 минута.
Радоњић је био „на леду“ неко време, а у дуелу са Сасуолом Јурић му је пружио шансу од почетка утакмице.
Српски фудбалер је на терену провео 81 минут и оставио је одличан утисак, био је веома опасан по ривала, али није имао среће да постигне погодак.
„Да, он проналази себе, само му је гол недостајао. Оно што се догодило против Јувентуса је било веома корисно. Њему је био неопходан тај шок да би разумео да мора да промени свој живот у целини. И ја видим бољитак, добар је био, само му је фалио погодак“, рекао је Јурић.
Радоњић је у дуелу са Сасуолом који је окончан нерешеним резултатом (1:1) имао две велике шансе за погодак, из једне је погодио оквир гола, а занимљивост је да је успешно извео свих седам покушаних дриблинга.
Рођени Нишлија има 27 година, а у овој сезони је за Торино одиграо 27 утакмица, постигао је четири гола и уписао три асистенције.