Филип Петрушев и Душко Ивановић - Sputnik Србија

Звезда победила најбољи тим Евролиге: Олимпијакос срушен у Београду

Кошаркаши Црвене звезде савладали су екипу Олимпијакоса која је лидера табеле резултатом 87:79 (26:30, 19:17, 20:12,20:18 ) у оквиру 33. кола Евролиге.
Утакмицу је боље отворио Олимпијакос, после мање од пет минута грчки тим је већ имао 15 поена, а највише заслуга за то имали су Саша Везенков и Томас Волкап. Гостима су у првој деоници посебно од руке ишле тројке, погодили су их чак шест.
Црвена звезда успевала је да држи прикључак када је реч о поенима, али се видело да постоје проблеми у одбрани и скоку.
Пробудили су се црвено-бели у другој деоници, а фантастичан је био Факундо Кампацо који је везао шест поена и смањио предност Олимпијакоса. Шест узастопних поена постигао је и Лука Миторвић, а потом је Огњен Добрић успео да донесе и изједначење.
Прву предност за Звезду донео је Далибор Илић, међутим само на кратко јер је Звезди и даље скок правио проблема, због чега су кошаркаши грчког тима успели да врате вођство.
Одлична секвенца Холанда донела је неизвесну завршницу првог полувремена, међутим тачку ипак ставља Мекисик поенима у последњим секундама.
Друго полувреме донело је потпуно другачију утакмицу, а изузетно важну улогу имао је Холанд који је играо фантастично у одбрани. Не само да је крао лопте, већ је блокирао шутеве, одлично се постављао и потом експлодирао и у нападу.
На две секунде пред крај треће деонице Кампацо је поентирао и Звезда је са великим самопоуздањем отишла на паузу.
Последња деоница обиловала је тензијом и нервозом, прокоцкано је неколико напада на обе стране, али Звезда је ипак захваљујући невероватном Холанду чувала предност и на крају славила против Олимпијакоса.
Најефикаснији играч на мечу био је сјајни Кампацо који је постигао 20 поена, три скока и осам асистенција, док је Холанд уписао 17 поена и два скока.
У гостујућем тиму најбољи је био Везенков са 16 поена, осам скокова и три асистенције, док је само поен мање имао Воклап који је уписао и по пет асистенција и скокова.
Матијас Лесор са навијачима након утакмице - Sputnik Србија, 1920, 06.04.2023
Партизанов поглед ка Каунасу или чуду у Виторији – Звезда за част против „браће“
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
20:51 06.04.2023
40' – Крај! Победа Звезде 87:79
Волкап је погодио за два, али је Петрушев направио фаул. Кампацо је поентирао и отклонио дилему.
20:47 06.04.2023
39' – Звезда води на минут до краја
Фал половичан са линије слободних бацања, а Вилдоза маши. Био је спреман Петрушев који је гурнуо лопту из скока, а у кош је убацио Добрић. Мекисик прави кораке – 85:77
20:44 06.04.2023
38' – Нервоза
Прокоцкала је Звезда напад, али је имала среће јер је исто урадио и Олимпијакос. Лазаревић прави фаул у нападу. – 83:77
20:42 06.04.2023
37' – Кампацо!
Нову тројку уз звук сирене погађа Кампацо, а потом краде лопту али не поентира. Волкап је сам и погађа за три поена – 83:77
20:38 06.04.2023
35' – Звезда убедљива
Може Звезда да направи разлику и без Кампаца, а највеће заслуге приписују се Холанду. Олимпијакосу је потпуно пало самопоуздање у нападу – 80:71
20:36 06.04.2023
34' – Страшна серија се наставља
Нестварно је какву утакмицу игра Холанд! Мекисик смањује предност црвено-белих – 77:71
20:33 06.04.2023
33' – Холанд игра најбољу утакмицу у дресу Звезде
Митровић погађа после асистенције Вилдозе, а Мекисик на другој страни остаје сам под кошем. Сјани Холанд је незаустављив! – 75:69
20:32 06.04.2023
32' – Севају тројке
Савршено је Кампецо додао лопту, а Холанд поново погађа за три. Из велике даљине исто ради и Слукас – 71:67
20:30 06.04.2023
31' – Последњих десет минута
Холанд погађа тројку, а Мекисик узвраћа. – 68:64
20:27 06.04.2023
30' – Крај треће деонице
После дужег времена стиже тројка Олимпијакоса коју постиже Слукас, али на другој страни фаулиран Кампацо. Волкап поентира, а онда сјајни Петрушев погађа тројку. Митровић доноси плус девет за црвено-беле.
Папаниколау смањује тројком, а потом је маши Кампацо који се исправља у наредном нападу – 65:59
20:22 06.04.2023
28' – Звезда чува предност
Коначно је погодио Петрушев! Мартин потпуно затвара кош, а Вилдози излази лопта из коша – 56:50
20:21 06.04.2023
27' – Одличне одбране
Добро се одбранио Олимпијакос, али узвраћа истом мером и Звезда! – 54:50
20:20 06.04.2023
26' – Тензија и промашаји
Колико је Звезда одлична у одбрани, толико сада не функционише напад! Тензија је присутна на обе стране. Мартин је украо лопту, али није успео да поентира што је већ неко време случај код црвено-белих.
Слукас постиже поене, а на другој страни Петрушев не погађа преко Фала – 54:50
20:16 06.04.2023
25' – Техничка за Факунда
Кенан прави фаул у нападу, а потом Кампацо добија техничку јер је избацио лопту мислећи да је над њим направљен фаул.
Слукас погађа са линије слободних бацања,али нема поена из напада. Петрушев поново маши зицер – 54:48
20:14 06.04.2023
24' – Сјајни Кампацо
После неколико сјајних реакција у одбрани Кампацо погађа тројку и доноси плус седам црвено-белима. Звезда је украла лопту, али Петрушев не користи шансу – 54:47
20:13 06.04.2023
23' – Конфузија на обе стране
Још једну лопту краде Кампацо, али уследила је серија промашаја на обе стране. Мартин сјајно реагује, а Фал прави фаул и Звезда има мирнији напад који не користи – 51:47
20:10 06.04.2023
22' – Одлична Звезда
Петрушев је прокоцкао напад Звезде, док се на другој страни црвено-бели одлично бране. Мартин краде лопту и потом закуцава.
Кампацо потом поново краде лопту, али Добрић маши за три – 51:47
20:07 06.04.2023
21' – Води Звезда
Вилдоза погађа уз фаул и доноси Звезди предност, док Везенков на другој страни маши из тешке позиције. Фал се повредио и изашао из игре – 49:47
19:52 06.04.2023
20' – Крај друге четвртине
Холанд је фаулиран и уз помоћ слобоних бацања повећава Звездину предност, а Папаниколау прекида серију црвено-белих.
Добрић се наместио, али и промашио, а онда Волкап тројком враћа предност на страну Олимпијакоса. Мартин прави фаул, а Фал постиже један поен.
Холанд је покушао за три, међутим безуспешно, али је онда фаулиран и постиже поене преко слободних бацања за ново изједначење.
Уз звук серене Мекисик погађа за крај друге деонице – 45:47
19:44 06.04.2023