Манчестер сити - Бајерн - Sputnik Србија

Бајерн разбијен у парампарчад, Интер угасио светло у Лисабону

Фудбалери Манчестер ситија савладали су Бајерн из Минхена са 3:0 у првом мечу четвртфинала Лиге шампиона. Пеп Гвардиола се тако реванширао Томасу Тухелу за претходна два пораза и вероватно обезбедио пролаз у полуфинале без обзира на реванш који се игра за осам дана у Минхену.
Каталонац није потценио Баварце, ушао је у меч опрезно, на крилима мотивације Ерлинга Халанда који је неколико пута запретио Јану Зомеру. Била је то најава вођства домаћина и то заслуженог, до кога су стигли у 27. преко Родрија.
Сјајно је Шпанац изградио себи позицију и маестралним ударцем левицом са око 16 метара матирао немоћног голмана Бајерна. Био је то првенац за Родрија у Лиги шампиона ове сезоне и није могао да дође у бољем тренутку.
© AP Photo / Dave ThompsonРодри, Манчестер Сити - Бајерн
Родри, Манчестер Сити - Бајерн - Sputnik Србија, 1920, 11.04.2023
До одласка на одмор Сити је запретио и преко Гундогана у 34, али се Зомер искупио лепом одбраном. Бајерн, без класичног центарфора у тиму због повреде Чупо-Мотинга, са Гнабријем и Санеом у шпицу који то нису, успео је тек на моменте да запрети сконцентрисаној одбрани Грађана.
Ударце су у првом полувремену опробали Дејвис и Мусијала, први је завршио поред гола, а други је изблокиран. На крају је пробао и Сане у надокнади, тик поред стативе.
Друго полувреме обележила је офанзива Бавараца и само су чудо и голман Едерсон заслужни што се мрежа домаћина није затресла. Три пута је сјајно шутирао Сане и сваки му је голман Ситија скинуо ударац. Чак је и Де Лихт после корнера имао шансу главом, Сити је преживео. Једва.
МАНЧЕСТЕР СИТИ - БАЈЕРН 3:0 (1:0)
/Родри 27, Бернардо Силва 71, Халанд 77/
Утакмица се у тим тренуцима толико отворила да су Нејтан Аке и Рубен Дијаш одмах одговорили на другој страни, али се истакао и голман Бајерна Зомер. Искусни Швајцарац је дефинитвно једини који заслужује похвале за вечерашњу партију, иако је још два пута вадио лопту из мреже до краја меча.
Почетак краја Бајерна на овом мечу стигао је у 71. минуту када је Грилиш опљчкао ужасно лошег Упамекана, додао лопту петом Халанду, а овај несебично набацио на главу Бернарда Силве који је бацио читав стадион у екстазу.
А какав би ово меч био да се и Ерлинг Халанд није уписао у стрелце. Сјајно му је Стонс набацио лопту главом, а Норвежанин у 77. минуту постигао 11. гол у Лиги шампиона ове сезоне. И понизио велики Бајерн.
© AP Photo / Jon SuperМанчестер сити - Бајерн, Лига шампиона
Манчестер сити - Бајерн, Лига шампиона - Sputnik Србија, 1920, 11.04.2023
До краја меча је Манчестер сити имао још две или три прилике да напуни до врха мрежу Бавараца, али је сјајни Зомер спречио катастрофу. Тухел је пробао у финишу са Канселом и Манеом, али се фактички нису видели.
Бајерн је зато доживео најтежи пораз у последњих шест година у Лиги шампиона, а његови шефови шамар јер су тренера са свих осам победа у елитном такмичењу ове сезоне, Јулијана Нагелсмана, пре неколико недеља заменили Тухелом, који је по свој прилици пао већ на првој препреци. Ако не пронађе неко чудо за осам дана.

Италијан надмудрио Немца у партији шаха

© AP Photo / Armando FrancaИнтер - Бенфика, Лукаку
Интер - Бенфика, Лукаку - Sputnik Србија, 1920, 11.04.2023
У другом мечу вечери у Лисабону није било толико узбуђења, а права шаховска партија два тренера на чувеном Стадиону светлости (Луж) на крају је припала тиму Симонеа Инзагија. Интер је славио као гост против Бенфике са 2:0.
По прилику су имале две екипе у првом делу утакмице. Рафа Силва је у 17. минуту пуцао у леву страну гола, али је Андре Онана успео да му одбрани тај шут. Аћерби је на другој страни у 27. минуту опробао ударац са дистанце који је завршио преко гола.
На први гол смо чекали до 51. минута, а то је било дело Никола Бареле. Бастони му је сјајно центрирао са леве стране, а омалени везњак је главом преварио Влаходимоса за одушевљење гостујуће публике.
На истеку сата игре поново је запретио Рафа Силва, али је његов покушај изблокирала одбрана Интера. Није било узбуђења све до 80. минута када је Жозе Марио, необјашњиво, одиграо руком у свом шеснаестерцу, а главни судија Оливер из Енглеске досудио пенал, који је реализовао Ромелу Лукаку.
Два гола предности за италијанског великана чини се биће претежак залогај у реваншу за тим који предводи Немац Роџер Шмит.
БЕНФИКА - ИНТЕР 0:2 (0:0)
/Барела 51, Лукаку 82. пенал/
Директан пренос могли сте пратите на Спутњик спорту.
22:55 11.04.2023
Крај утакмица у Лисабону и Манчестеру!
Интер и Манчестер сити имају сјајне предности после првих утакмица и фактички су једном ногом већ у полуфиналу.
22:40 11.04.2023
ЛИСАБОН 82' – Лукаку са пенала повисио на 2:0!
Сигуран је егзекутор Белгијанац, па Интер има лепу предност пред реванш у Милану за осам дана иако гол у госитима не вреди двоструко.
22:35 11.04.2023
МАНЧЕСТЕР 77' – Халанд за 3:0!
Не може ни овај меч да прође без његовог доприноса. Сјајно му је Стонс набацио лопту главом, а Норвежанин постигао 11. гол у Лиги шампиона ове сезоне.
22:34 11.04.2023
МАНЧЕСТЕР 76' – Алварез!
Успео је да провуче лопту и шутира лукаво у ћошак, али брани Зомер. Распала се одбрана Бавараца, виси им трећи гол у ваздуху.
22:28 11.04.2023
МАНЧЕСТЕР 71' – Бернардо дуплирао предност Ситија!
Погрешио је Упамекано, Грилиш петом додао до Халанда, а најбољи стрелац Ситија несебично пронашао Бернарда Силву који је главом матирао Зомера. Фантастичан тимски гол.
22:27 11.04.2023
ЛИСАБОН 70' – Бенфика тражи гол
Покушавају Португалци да створе прилику и запрете Онани, али сем покушаја Рафе Силве из 57. минута нису много урадили на терену. Интер чува гол предности, калсично, италијански.
22:16 11.04.2023
МАНЧЕСТЕР 57' – Рубен Дијаш!
Сјајно је примио лопту, гађао у паду под пречку, али је Јан Зомер сјајно интервенисао. Претходно је швјацарски голман скинуо и покушај Акеа па је Бајерн имао среће сада.
22:12 11.04.2023
МАНЧЕСТЕР 54' – Опет Сане!
Шутира Немац опасно из свих позиција, али Едерсон све брани. Притисак Бајерна у наставку утакмице, Ситију виси гол у ваздуху.
22:09 11.04.2023
ЛИСАБОН 51' – Води Интер, Барела утишао Луж!
Одличан центаршут с леве стране Бастонија, право на главу Бареле који доноси предност гостима. Лепа акција и предност за итлаијанског великана.
22:07 11.04.2023
МАНЧЕСТЕР 49' – Сане!
Најбоља шанса за Бајерн на мечу, сјајно је Немац ушао у шеснаестерац домаћина и шутирао, али је Едерсон мајсторски интервенисао. Потом је Аке избио лопту.
22:04 11.04.2023
МАНЧЕСТЕР, ЛИСАБОН 46' – Почела су друга полувремена!
Нема измена у саставима ни у Лисабону ни у Манчестеру.
21:49 11.04.2023
МАНЧЕСТЕР, ЛИСАБОН 45' – Крај првих полувремена!
Грађани имају предност захваљујући прелепом поготку везисте Родрија, док Интер успева да одолева у Лисабону против мотивисане Бенфике.
21:42 11.04.2023
МАНЧЕСТЕР 43' – Де Лихт!
Остао је да лежи на земљи млади Холанђанин после дуела са Бернардом Силвом. видећемо да ли може да настави меч...
21:35 11.04.2023
МАНЧЕСТЕР 34' – Гундоган!
Мало је фалило да буде 2:0 за Грађане, после одбитка лопта је дошла до репрезентативца Немачке који је шутирао из добре позиције, али је Зомер рефлексно одбранио. Корнер за Сити.
21:34 11.04.2023
ЛИСАБОН 33' – Аћерби!
Опробао је ударац са дистанце искусни штопер Интера у 25. минуту, али је лопта отишла преко гола. Интер даје знаке живота.
21:28 11.04.2023
МАНЧЕСТЕР 27' – Бомба Родрија, воде Грађани!
Фантастичан погодак везисте Ситија. Сјајно је Шпанац изградио себи позицију и маестралним ударцем левицом матирао немоћног Зомера. Првенац Родрија у Лиги шампиона ове сезоне.
21:27 11.04.2023
МАНЧЕСТЕР 26' – Мусијала!
Сјајно се Бајернов Бамби позиционирао на неких 15 метара, шутирао, али га је Рубен Дијас сјајно изблокирао. Срећа за Сити...
21:23 11.04.2023
МАНЧЕСТЕР 22' – Опет Халанд!
Лепа размена пасова и онда ударац левицом Норвежанина са око 16 метара, право у руке Зомера. Погодио је сада оквир гола.
21:19 11.04.2023
ЛИСАБОН 16' – Рафа Силва!
Велика шанса за нападача Бенфике у 16. минуту, сјајно је ухватио лопту на волеј, али је голман Онана маестрално сачувао мрежу. Бенфика боља на старту овог меча.
21:12 11.04.2023
МАНЧЕСТЕР 11' – Дејвис!
Лопта је после гомиле пасова стигла до левог бека Бајерна који је опробао ударац искоса са леве стране, али поред гола.