Матијас Лесор - Sputnik Србија

Све је познато – Партизан иде на Реал Мадрид у плеј-офу Евролиге!

Кошаркаши Партизана играли су против Панатинаикоса и од лигашког дела Евролиге опростили су се са победом - 83:81. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Понитка је имао шут за победу, али није био прецизан у последњој секунди. Тројку пре тога постигао је Нанели и тиме решио утакмицу против Зелених.
Овом победом Партизан је оверио шесто место и играће против Реал Мадрида! Барселона је претходно надиграла Валенсију, оверила друго место, што значи да је Реал пао на трећу позицију и биће противник Партизана у топ 8 фази.
Постајала је опција да Партизан иде на Барселону, али сада је јасно и дефинитивно да ће противник Партизана у плеј-офу бити Мадриђани.
Парови четвртфинала Евролиге:
(1) Олимпијакос - Фенербахче (8)
(2) Барселона - Жалгирис (7)
(3) Реал Мадрид - Партизан (6)
(4) Монако - Макаби Тел Авив (5)
Партизан је недавно славио против Реала у Београду тако да ће та утакмица дати црно-белима ветар у леђа пред четвртфиналне окршаје.
„Можда и најтежег противника у четвртфиналу смо добили. Реал Мадрид је велики клуб, годинама игра на завршним турнирима, ове сезоне је играо одличну кошарку“, поручио је Алекса Аврамовић после утакмице.
Када је сама утакмица Партизана и Панатинаикоса у питању, црно-бели су губили готово читав меч, али су добром игром Пантера (17 поена) и Егзума (18 поена), те тројком Нанелија преокренули и на крају славили.
Сада се црно-бели спремају за оно најслађе - борбу за одлазак на Фајнал фор!
Следи - Реал Мадрид.
Дешавања из Арене могли сте да испратите уз Спутњик.
22:14 14.04.2023
38' – Драма
Права драма у Арени, Партизан води са 78:77, води и чека да види на кога ће у плеј-офу. Потом погађа и Пантер са полудистанце - 80:77
22:10 14.04.2023
37' – Нанели!
Какво закуцавање Нанелија и сада је 74:73
22:08 14.04.2023
35' – Може ли Партизан до победе?
Тројка Егзумаааааааааааа - Партизан води 72:71
22:03 14.04.2023
34' – Ево енергије
Партизан је показао енергију, Аврамовић је добар у одбрани и одмах се то види на резултату. Црно-бели повећају шансу за преокрет - 67:71
21:59 14.04.2023
32' – 60:68
Како време пролази делује да је Партизан све даљи од тријумфа на овом мечу.
21:53 14.04.2023
30' – Крај треће деонице
После завршетка треће четвртине резултат је 58:66
21:45 14.04.2023
28' – Тројка Егзума!
Ево тројке Егзума која је била преко потребна - 55:58
27' – Партизан се мучи
Лоша концентрација кошта црно-беле, па зато Панатинаикос води са 58:52
21:39 14.04.2023
26' – Какво закуцавање Егзума!
Фантастично је прошао Егзум и закуцао како само он то уме - 48:54
21:34 14.04.2023
25' – Аврамовић!
Партизан је ухватио прикључак, али Вилијамс погађа на другој страни - 45:49
21:32 14.04.2023
23' – Пантер!
Поново Пантер сам себи креира ситуацију и погађа за два поена - 42:46
21:28 14.04.2023
21' – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме утакмице у којој ће Партизан пробати да преокрене резултат у своју корист. Чекају црно-бели и резултате других утакмица како би сазнали против кога ће играти у плеј-офу.
21:11 14.04.2023
Полувреме
Партизан на полувремену губи од Панатинаикоса са 39:45. Како је изгледало могу црно-бели да буду и задовољни јер су у једном моменту губили 18 разлике.
21:09 14.04.2023
19' – Пантер у серији
Погодио је Пантер тројку, али одбрана црно-белих не функционише најбоље - 35:45
21:05 14.04.2023
18' – Аврамовић!
Украдена лопта и кош Аврамовића, онда и поени Пантера и ево одмах се разлика експресно топи - 30:38
21:01 14.04.2023
16' – Велика разлика
Панатинаикос је сада погодио тројку па двојку преко Бејкона и на семафору је 20:38
20:54 14.04.2023
14' – Партизан у проблему
ПАО игра веома надахнуто и после тројке Григониса разлика је све већа - 20:31. Потом још једна контра Калаицакиса - 20:33
20:52 14.04.2023