У Лондону мук, титула је на талону: „Идемо да их победимо“

© AP Photo / Kirsty WigglesworthАрсенал
Арсенал - Sputnik Србија, 1920, 22.04.2023
Од готовог вересија, тако би се најлакше и најкраће могло описати све што Арсенал ради претходних недеља. Спектакуларан уводни меч 32. кола Премијер лиге, одиграли су Арсенал и Саутемптон, који је после равно 100 минута борбе окончан без победника – 3:3 и могао би тим из северног Лондона да кошта титуле.
Почело је шоком у Лондону, с обзиром на то да је голман Арон Рамздејл, који је ове сезоне један од најконстантнијих и најбољих играча "тобџија" продао лопту Алкарасу већ у 30. секунди. Он је рутински погодио даљи угао и донео неочекивану предност гостима, који су у већинском власништву српског бизнисмена Драгана Шолака.
Убрзо је уследио нови шок, јер је у 14. минуту на семафору велелепног здања Емирати био исписан резултат 0:2. Прецизан на додавање Алкараза био је бивши нападач Арсенала Тео Волкот, који, очекивано није прославио погодак.
Успео је Габријел Мартинели да преполови резултат „светаца“, али је Хрват Ћалета Цар у 66. минуту поново одвео свој тим на „плус два“.
Чинило се да је све изгубљено, да би тим Микаела Артете и лидер Премијер лиге у распону од 88. до 90. минута погодио у два наврата, чиме је стигао до изједначења. Меч је продужен још осам минута, а играло се још 10!
Белгијанац Тросар који је на полусезони стигао из Брајтона, погодио је пречку за уздахе северног Лондона.
Ипак, на крају је меч окончао без победника, а фудбалери Арсенала, практично сви до једног попадали су на траву после последњег судијског звиждука. Било им је јасно шта су урадили, односно шта су себи дозволили, да пред армијом својих навијача проспу два бода против последњепласираног тима енглеског шампионата.
Арсенал сада бежи пет бодова другопласираног Манчестер ситију, али има и две утакмице више, а такође има и директан двобој са Пеповим суровим "грађанима", од којих су у претходне две утакмице, у првенству и купу, поражени.
Управо би 26. априла могло све да буде решено, јер Арсенал гостује на Етихаду где традиционално лоше пролази.
Иако су капитен Мартин Одегард и Букајо Сака погодили у 88. и 90. минуту, до краја није дошло до тоталног преокрета, па је после уводног шока у Лондону на крају завладао мук. Истина, било је и аплауза због борбености Артетиних војника, који су се борили и упорно покушавали да у потпуности преокрену резултат, али на крају нису успели у тој намери.

„Осећам се испражњено. Ово је била изузетно емотивна утакмица и разочаран сам што нисмо освојили три бода. После свега што се догодило и даље мислим да смо их заслужили, али морамо да се погледамо у огледало јер смо допустили противнику три врло лака гола, а када то урадите, изузетно је тешко победити утакмицу. Ипак, морам да кажем да због начина на који је тим реаговао, како су индивидуално реаговали, влим своје играче више него икад“, поручио је Шпанац и додао:

„Сви треба да се искључимо од оног што се догодило и да се окренемо новом дану, да кренемо да размишљамо који је најбољи начин да одемо у Манчестер и победимо Сити“, закључио је Артера.
Ненад Лалатовић - Sputnik Србија, 1920, 21.04.2023
Лалатовић победио у Нишу, али није могло без сукоба: „Немој да спомињеш моју породицу“