Италија бруји о евроголу Нишлије: „Велики је потенцијал, може још да расте“

© Alessandra TarantinoИван Илић, Торино
Иван Илић, Торино - Sputnik Србија, 1920, 22.04.2023
Фудбалери Торина савладали су Лацио у Риму (1:0) у утакмици 31. кола италијанске Серије А. Фантастичан погодак, који је одлучио победника, постигао је српски репрезентативац Иван Илић у 43. минуту.
Био је ово првенац доскорашњег фудбалера Вероне, који је маестралним ударцем са око 25 метара преварио голмана Лација Проведела и прекинуо тријумфалну серију римског тима од четири победе у низу.
Нишлија Илић је проглашен најбољим фудбалером на терену „Олимпика“, где је поред гола имао и један кључни пас, добио пет од осам дуела и интервенисао пет пута.
Њему је ово првенац у сезони у којој је забележио и три асистенције. Ваћ сада га навијачи сматрају будућом звездом светског фудбала, а тренер Иван Јурић види још простора за напредак.

„Илић има велики потенцијал и још може да расте“, оценио је после меча тренер Торина Иван Јурић.

Везиста Илић и голман Вања Милинковић-Савић одиграли су цео меч, док је Немања Радоњић био на терену до 69. минута. И њега је хрватски стручњак похвалио после утакмице.
„Радоњић пролази кроз фантастичан људски пут, од неозбиљног дечака до зрелог човека. Од почетка смо имали добар однос, било је мањих проблема, али смо то превазишли и сада нам је лепо“, поручио је хрватски стручњак.
Сергеј Милинковић-Савић је, с друге стране, одиграо свих 90 минута за Лацио. Тренер Римљана Маурицио Сари жалио се после меча да им није досуђен једанаестерац после прекршаја над Албанцем Хисајем, али ко губи има право да се љути...

Деки и Сампдорија опет празних шака

Сампдорија, српског тренера Дејана Станковића, опет није успела да дође до победе на свом терену. Специја је однела бод (1:1) са „Луиђи Ферариса“ и оставила тим из Лигурије на последњем месту у Серији А.
Сампа је повела преко Амијонеа у 23. минуту, али је бод гостима донео спретни Данијеле Верде у 59. минуту. Српски репрезентативац Филип Ђуричић ушао је у игру код домаћих у 72. минуту уместо Колумбијца Муриља, али није имао запажен учинак.
И једни и други имали су прилике да се домогну победе у десетоминутној надокнади, гости су имали и боље прилике, али је меч на крају окончан ремијем, који никако не одговара саставу Дејана Станковића.