Кангва бржи од пиштаљке, Звезда на два корака од „стотке“

© Фото: ФК Црвена звезда/Никола МитићОсман Букари, Звезда - Војводина
Осман Букари, Звезда - Војводина - Sputnik Србија, 1920, 13.05.2023
Фудбалери Црвене звезде савладали су Војводину (2:1) у утакмици 35. кола Суперлиге. Пред неколико хиљада љубитеља фудбала на Маракани, црвено-бели су славили головима Букарија у деветом и Кангве у 94. минуту, док је почасни гол за госте дао Барај у 57.
Мало је фалило да Новосађани трећи пут узастопно остану непоражени у Београду, али је Кангва донео упорној Звезди три бода у последњим секундама утакмице и продужио јурњаву за цифром од 100 бодова који се налазе на два корака.
Војводина је одиграла растерећено и отворено. Звезда није користила прилике у којима су се налазили њени игграчи, иако је Букари лепим ударцем рано разгалио публику и наговестио нови тријумф шампиона Србије већ на почетку.
Голман Царевић је одлично бранио, имао чак осам одбрана у првом полувремену, а Војводина је дочекала своју прилику близу истека једног часа игре.
Чумић је прошао по левој страни и погодио право у главу Бараја у петерцу Звезде, а лопта одсела у мрежи Милана Борјана за 1:1. Многима се у том тренутку учинило да ће Новосађани наставити да прете, али је Звезда кренула у офанзиву.
Голман гостију Царевић је успешно одолевао све до четвртог минута надокнаде када није могао да стигне прецизан ударац резервисте Кингса Кангве са око 15 метара, па је шампион Србије уписао нову победу и стигао до бројке од 95 бодова у сезони.
Звезду за четири дана очекује окршај полуфинала Купа Србије са екипом ТСЦ из Бачке Тополе, док Војводина игра са Чукаричким у оквиру најмасовнијег такмичења.
Тренер црвено-белих Милош Милојевић каже да је план остварен и да се његов тим окреће такмичењу у купу.
„Уз сву муку смо дошли до три бода, постигли леп гол који нам даје смернице за Kуп у смислу тога ко је расположен и на нивоу. Куп је сад најбитнија утакмица за нас, јер полуфинале отвара финале, а она се побеђују. Систем такмичења је такав да се игра једна утакмица, а чека нас дуел са добром и мотивисаном екипом, која такође жели да освоји трофеј“, рекао је Милојевић.