Влаховићева магија недовољна – Севиља и Рома у финалу Лиге Европе

© AP Photo / SpadaДушан Влаховић
Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 18.05.2023
Душан Влаховић, српски репрезентативац, постигао је гол за Јувентус у реванш мечу полуфинала Лиге Европе против Севиље за свега два минута проведена на терену, али је Сусо погодио за продужетке, а потом Ламела за победу. На другој страни место у финалу обезбедила је и Рома после реванша са Бајером, захваљујући победи у првом мечу (1:0).
Влаховић је одлуком тренера Макса Алегрија остао на клупи, у 63. минуту је заменио индиспонираног колегу Мојзеа Кена, а свега два минута касније постигао је и гол за вођство своје екипе од 1:0.
Ипак, није дуго трајала предност Јувентуса, у 72. минуту је изједначио Сусо.
Током првог полувремена виђен је само један гол на четири утакмице и то у мрежи Базела јер је фудбалер Фиорентине Николас Гонсалес био прецизан у 35. минуту чиме је резултат у том дуелу изједначен на укупних 2:2 јер су Швајцарци славили са 2:1 у првом дуелу из Фиренце.
Ипак, у 55. минуту домаћи су изједначили, односно повели у укупном резултату голом који је постигао Зеки Амдуни, а поново је предност Италијанима донео Гонсалес, поготком у 72. минуту.
У продужетке су отишли Фиорентина и Базел, али и Јувентус и Севиља иако су Шпанци били конкретнији у завршници. Фудбалери Севиље су нападали, док Јувентус није могао да приђе противничком голу.
Док је у Севиљи и Базелу било неизвесно, са нешто мање драме завршен је меч Бајера и Роме, а резултат 0:0 одвео је италијански клуб у финале Лиге Европе. На другој страни финале, али у Лиги конференција обезбедио је Вест Хем победом над АЗ Алкмаром 1:0.
У Шпанији се за то време ништа није променило, током продужетка Севиља је наставила да буде агресивнија, а одмах у 95. минуту гол је постигао Ерик Ламела. Напето је било у наставку, а у 115. минуту Маркос Акуна добио је други жути, односно црвени картон што није ни приметио па му је требало времена да схвати да мора да напусти терен.
Севиља је успела да остане мирнија у неизвесним продужецима, а гол Ламеле био је довољан за победу и пласман у финале где их чека Рома.
Када реч о продужецима у Базелу, боље их је искористила Фиорентина која је до победе и места у финалу Лиге конференције стигла после гола Николаса Гонзалеса победом од 3:1.