Лилипутанац добио меч вредан скоро 200.000.000 евра!

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 27.05.2023
Лутон и Ковентри одиграли су меч на Вемблију који је одлучивао о путнику у Премијер лигу следеће сезоне и освајачу 200.000.000 долара, а на крају је славио Лутон после пенала. Након 90 минута игре било је 1:1.
Лутон је повео у 23. минуту, алк је Ковентри успео да се врати у меч голом Хамера у 66. минуту утакмице. После тога отишло се у продужетке, а касније и на извођење пенала. Могао је Лутон и раније до победе, али му је поништен гол у продужецима.
Много је боље Лутон изводио једанаестерце. Свих шест извођача Шеширџија шутирали су прецизно, док је код Ковентрија непрецизан био Факанти Дабо. Тако је Лутон ушао у Премијер лигу.
Пре девет година играли су у петом рангу, а сада ће играти Премијер лигу.
Лутон ће добити и 200.000.000 евра, тачније 195.000.000!
Те паре ће добити све од награда за победу у баражу и новца које доносе ТВ права за преносе, које се деле на крају наредне премијерлигашке сезоне.
Лутон се први пут пласирао у Премијер лигу, а у елитни ранг враћа се после 31 године, односно после сезоне 1991/1992, последње уочи реорганизације такмичења на Острву.
Лилипутанац, са малог стадиона од 10.000 навијача, ушао је у Премијер лигу. Каква прича. Раније су пласман у Премијер лигу обезбедили Барнли и Шефилд Јунајтед.
- Погледајте епизоду Миљановог корнера.
Борусија Дортмунд - Sputnik Србија, 1920, 27.05.2023
Завршница за инфаркт: Милионери чекали 11 година и прокоцкали титулу – Бајерн опет шампион!