Жељков кум сломио таблу, судије избацивале из хале – Ефес до брејка тројком за инфаркт /видео/

© Фото: Скриншот/Твитер@BasketNews_comВил Клајбурн, Ефес
Вил Клајбурн, Ефес - Sputnik Србија, 1920, 06.06.2023
Kошаркаши Анадолу Ефеса направили су брејк у лудом другом мечу полуфинала плеј-офа турске Суперлиге против Фенербахчеа, захваљујући тројци Вила Kлајбурна у последњој секунди утакмице. Погодак Американца изазвао је хаос у дворани.
Гости су славили са 92:90, а у наредне две утакмице на свом терену имаће шансу да заврше серију и обезбеде место у финалу. Само два дана раније, јунак меча Клајбурн био је исмеван после рекордног пораза Ефеса од 42 поена разлике - 108:66.
Вређали су га на друштвеним мрежама, али је Американац дочекао идеалну прилику да се реваншира фановима Фенербахчеа ефектним поготком за победу у последњим секундама утакмице. Не може боље.
Његов потез и погодак толико је погодио тренера Фенербахчеа Димитриса Итудиса, да је у налету беса бацио и поломио таблу за цртање акција. Кум Жељка Обрадовића само је један од оних који су тешко поднели пораз, јер су на минут пре краја утакмице судије истерале из дворане навијача Фенербахчеа који им је добацивао.
Фенербахче је средином друге четвртине имао 13 поена предности, апсолутно је доминирао, али је Ефес успео до полувремена да се приближи и на одмор оде са минус пет - 45:40.
Гости су у наставку утакмице били много бољи, а серијом од 10:1 у последњој деоници обезбедили су огромних 13 поена вишка (77:64). Али и Фенер је у невероватном финишу серијом од 8:0 за само 30 секунди преокренуо резултат на 90:89, пре него што је победу Ефесу донео Американац.
Kлајбурн је одиграо вероватно најбољи меч у дресу Ефеса и меч је завршио са 35 поена, уз 10 скокова и три асистенције, Елајџа Брајант је додао 18, Шејн Ларкин 17, а Тибор Плајс 11. Василије Мицић је за 20 минута уписао два поена, уз скок и асистенцију.
У домаћем тиму Џонатан Мотли је имао 22 поена, Тарик Биберовић 17, а Марко Гудурић 15, уз пет асистенција за 26 минута.
Трећа утакмица на програму је 7. јуна у „Синан Ерден“ дворани.