Партизан - Звезда, АБА финале, прва утакмица - Sputnik Србија

Партизан за полувреме „угасио“ Звезду и повео у финалу АБА лиге

Кошаркаши Партизана повели су у финалу регионалне АБА лиге после тријумфа над Црвеном звездом од 88:80 (29:21, 27:15, 17:25, 15:19) у првом мечу финалне серије. Пред нешто више од 18.000 својих навијача у Арени, црно-бели су одиграли врхунско прво полувреме захваљујући коме су на крају и славили.
Разиграни Кевин Пантер је са осам поена за само три минута на старту довео Партизан до предности од 10:2, а док се Звезда мучила да без Луке Вилдосе пронађе ритам и игру у нападу, тим Жељка Обрадовића је само подизао предност.
Расположеног капитена пратио је сјајно Ледеј и захваљујући њиховим поенима (Кевин 14, Зек 11) црно-бели су прву четвртину рутински решили у своју корист са 29:21.
Звезда је у првом полувремену правила проблем Партизану једино у офанзивном скоку, али није знала да искористи бонус у другој четвртини и три олако досуђена фаула Пантеру, већ је бирала лоша решења што су црно-бели кажњавали и побегли јој на 20 разлике.
© Tanjug / MILOЉ MILIVOJEVIЖПартизан - Звезда, АБА финале, прва утакмица
Партизан - Звезда, АБА финале, прва утакмица - Sputnik Србија, 1920, 13.06.2023
Док је Пантер од 14. минута грејао клупу, Ледеј је доминирао и стигао до 20 поена на полувремену за великих 20 разлике у корист Партизана (56:36). На другој страни, очајну партију у првом полувремену црвено-белих осликава податак да је Кампацо би најефикаснији са шест поена, док су Петрушев и Недовић додали по пет.
Друго полувреме почело је мирније него прво из перспективе Партизана, а Звезда је на крилима Кампаца, Стефана Марковића и Петрушева заиграла јачу одбрану и успела да спусти заостатак на 13 поена (60:47) на половини треће четвртине.
Смаилагић је са седам везаних поена после монструозних закуцавања зауставио Звездину офанзиву и подигао предност на 68:51, али је до одласка на паузу Звезда опет успела да дође до десет поена заостатка (71:61) и врати се у меч уочи последње деонице.
Упоран је био тим Душка Ивановића и у последњој деоници, успела је Звезда захваљујући Добрићу да спусти разлику на мање од десет поена средином четврте четвртине (79:71) , али је Партизан опет лукаво искористио брз улазак у бонус ривала и са линије слободних бацања држао предност.
Звезда је пришла и на 83:77 на три минута пре краја меча, али је Недовић промашио тројку, затим и Камапацо лаган зицер за два, па је било јасно да нема ништа од преокрета. Партизан се намучиo, али је сачувао предност и повео у серији са 1:0.
Наредни, други меч игра се у четвртак од 20 сати такође у Арени.

Партизан - Црвена звезда 88:80

Партизан: Ледеј 24, Аврамовић, Kопривица, Пантер 19, Смаилагић 11, Папапетру 1, Егзум 8, Нанели 3, Лесор 9, Трифуновић, Анђушић 5, Мадар 8.
Црвена звезда: Лазаревић 2, Kампацо 15, Митровић 4, Лазић, Мартин 4, Добрић 17, Ивановић, Илић 4, Недовић 10, Марковић 3,Петрушев 11, Бентил 10.
Директан пренос могли сте да пратите на Спутњику:
22:01 13.06.2023
40' – Крај меча, Партизан води са 1:0 у финалној серији
Црно-бели су успели да сачувају предност и одбију нападе вечитог ривала. Славили су на крају са 86:80.
21:51 13.06.2023
38' – Пантер!
Кажњава са линије слободних бацања промашај Недовића за три и зицер Кампаца за два. Партизан води са 85:77.
21:48 13.06.2023
37' – Недовић!
Брза четири поена Бентила и Недовића из контре и Звезда је пришла само на шест поена заостатка - 83:77.
21:43 13.06.2023
36' – Ледеј!
Одржава десет поена разлике у корист Партизана (81:71) након што је Добрић смањио на једноцифрену предност после доста времена. Фаул у нападу Бентила и тајм-аут. Партизан креће у напад.
21:38 13.06.2023
33' – Размена тројки!
Мадар погађа на једној, Кампацо на другој за три, Партизан води са 78:67.
21:35 13.06.2023
32' – Недовић!
Тројком смањује на 11 поена разлике за Партизан - 75:64. Тајм-аут за Жељка Обрадовића.
21:28 13.06.2023
30' – Крај треће четвртине!
Звезда је смањила заостатак са полувремена, стигла до 12 поена заостатка (73:61), на крају треће деонице. Видећемо да ли могу црвено-бели до преокрета.
21:23 13.06.2023
28' – Кампацо!
Олако су га црно-бели оставили самог, а Аргентинац то не прашта - 71:56 за Партизан.
27' – Егзум!
Уз контакт са Кампацом погађа за два, затим и додатно за 18 разлике - 71:53.
21:20 13.06.2023
26' – Смаилагић!
Монструозно закуцавање центра Партизана, затим у следећем нападу два поена (имаће шансу и за плус један) и Партизан има 16 поена предности - 65:49. Тајм-аут за Звезду.
21:16 13.06.2023
25' – Петрушев!
Погађа оба слободна бацања, Звезда у серији од 11:4, Партизан води 60:47.
21:15 13.06.2023
24' – Кампацо!
Тројка Аргентинца за 15 поена заостатка - 60:45. На другој страни и фаул у нападу Мадара па Звезда може још да смањи ову разлику.
21:11 13.06.2023
22' – Смаилагић!
Ефектно закуцава и враћа 20 поена разлике црно-белима - 58:38. На другој страни фаул у нападу Петрушева, Партизан креће у нови напад.
20:51 13.06.2023
20' – Крај првог полувремена!
Партизан сигуран и убедљив после уводних 20 минута, а у одстуству Пантера због три пенала, Зек Ледеј са 20 поена диригује игром црно-белих који воде са 56:36. Код очајне Звезде, Кампацо је убацио шест, док Недовић и Петрушев имају свега по пет поена.
20:42 13.06.2023
17' – Ледеј!
Звезда не може ништа да погоди у нападу што Партизан користи на другој страни углавном са линије слободних бацања. Ледеј је половичан за вођство Партизана од 47:27.
20:39 13.06.2023
16' – Анђушић!
После тројке прецизан је и са линије слободних бацања. Партизан на великих 17 поена разлике - 44:27.
20:33 13.06.2023
15' – Ледеј!
Испао је Добрић, а Ледеј тројком стигао до 13. поена. Мора Зек да „потегне“ када нема Пантера, Партизан има 14 поена разлике 37:23.
20:31 13.06.2023
14' – Пантер на клупи
Јефтино је капитен црно-белих направио три личне грешке и мора на клупу. Звезда је имал три везана напада, али није успела да постигне кош. Партизан води са 34:23.
20:27 13.06.2023
12' – Пантер, па Ледеј!
Опет тројком Пантер отвара другу деоницу. Изузетно је мотивисан, има већ 14 поена, а Партизан води са 34:21 после поготка Ледеја у контри. Тајм-аут за Душка Ивановића.
20:21 13.06.2023
10' – Крај прве четвртине!
Партизан има осам поена разлике (29:21) на крилима Кевина Пантера (11 поена) и Ледеја (осам). Код Звезде Недовић има пет кошева, остали три и мање...