Партизан и Црвена звезда - Sputnik Србија

Звезда победила Партизан у „паклу“ Пионира – и продужила финале!

Кошаркаши Црвене звезде смањили су резултат у финалној серији АБА лиге на 2:1, пошто су у пакленој атмосфери Пионира савладали Партизан са 91:78 (19:21, 19:20, 24:18, 29:19).
У пакленој и неспортској атмосфери коју су напаравили навијачи Црвене звезде (гађање противничких играча предметима са трибина током загревања), меч је каснио чак 25 минута, а чим је почео мало пре 21 сат, уследила је заглушујућа бука са трибина која као да је више помогла гостујућим кошаркашима.
Нису се пулени Жељка Обрадовића упустили у јурњаву са вечитим ривалом, играли су мирне и дуге нападе и користили сваку прилику да казне грешке Звездиних кошаркаша у одбрани.
© Фото : АБА лига / Емилија ЈовановићПартизан и Црвена звезда
Партизан и Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 18.06.2023
Звезда је прва побегла на 9:3 на крилима Недовића, али су Мадар и Пантер брзо вратили црно-беле у егал резултат (9:8). Ниједан од ривала није могао да се одлепи током прве деонице коју је Егзум двојком у последњим секундама решио у корист Партизана - 21:19.
Друго полувреме почело је серијом Егзума са два лагана полагања за 25:19, али је Вилдоса тројком, па касније и двојком направио серију од 7:0 и престигао предност Партизана (26:25). Чнило се у тим тренуцима да Звезда хвата залет, али је Данило Анђушић са пет поена спречио домаћина да се одлепи неколико пута.
Финиш друге четвртине донео је неколико смушених напада Звезде, промашени зицер Петрушева који је тројком две секунде пре краја казнио Џејмс Нанели и одвео Партизан на полувреме са вођством - 41:38.
© Фото : АБА лига / Емилија Јовановић Партизан и Црвена звезда
Звезда је као и у првој утакмици боље ушла у трећу четвртину, а тројком Бранка Лазића из ћошка за 43:41 дошла је у предности коју је држала током целе деонице. Мадар није давао црвено-белима да се одлепе, али су поени Петрушева и Хасана Мартина бацили у транс навијаче домаћег тима кад је Звезда отишла на 60:53 минут и по пре краја.
Али, као и Анђушић у другој, Данте Егзум није дозволио црвено-белима велику предност, са шест везаних поена одржао је Партизан у игри пред последњу деоницу (62:59).
Ипак, у последњој четвртини Партизан је изгубио конце игре. Под теретом личних грешака, Жељко Обрадовић је био приморан да доста комбинује, игра чак и без центара што је Звезда умела да искористи.
Разиграо се најпре Недовић, затим и Хасан Мартин, па је тим Душка Ивановића брзо средином последње деонице стигао до десет поена разлике (75:65), које је сачувао до краја меча и успео да остане у великом финалу после меча број три.
Најефикаснији код црвено-белих били су Недовић са 19, као и Петрушев и Лука Митровић који су убацили по 16 поена. Лука Вилдоса је убацио 14, а скупоцени Факундо Кампацо свега седам поена.
На другој страни, Егзум је имао 16, Мадар 15, а Кевин Пантер 12 поена, с тим да се капитен црно-белих и најплаћенији играч није појавио у последњој четвтини када је потонуо Партизанов брод.
Следећи, четврти меч у серији на програму је у уторак у 18 часова у Пиониру.
Директан пренос могли сте да пратите уз Спутњик:
Садржај
Прво нова обавештењаПрво стара обавештења
23:15 18.06.2023
40’ – Крај утакмице! Победа Црвене звезде!
Убедљива од 91:78 извојевана у последњој четвртини. Сада је 2:1 у серији, а наредни меч на програму је у уторак такође у Пиониру од 18 часова.
23:10 18.06.2023
39’ – Митровић!
Распала се игра Партизана у овим тренуцима, Звезда је отишла на 88:76 и играће се четврта утакмица.
23:05 18.06.2023
37’ –Митровић!
Лако је остао сам и погодио двојку за 11 поена разлике - 82.71. Тајм-аут Обрадовић, Партизану као д аклизи ова трећа утакмица.
23:02 18.06.2023
36’ – Пантер
Са осам метара погађа тројку и смањује на 77:71.
22:59 18.06.2023
35’ – Мартин!
Са линије слободних бацања сигуран центар црвен-белих за десет поена разлике - 77:67.
22:54 18.06.2023
34’ – Недовић!
Олако прдире и погађа за 73:65, тајм-аут за Партизан.
22:53 18.06.2023
33’ – Мадар, па Недовић!
Са велике удаљености погађа Израелац тројку, и смањује на 68:65. На другој страни Недовић олако стиже до два плус један за вођство - 71:65.
22:47 18.06.2023
31’ – Вилдоса!
Тројком отвара последњу четвртину, Звезда води са 65:59.
22:44 18.06.2023
30’ – Крај треће четвртине!
Егзум поготком за два у последњим секундама смањује на 62:59 у корист Црвене звезде. Улазимо у последњих десет минута.
22:38 18.06.2023
29’ – Мартин!
Најбољи налет Црвене звезде која има седам поена предности - 60:53.
22:36 18.06.2023
29’ – Петрушев!
Сјајна асистенција Кампаца за крилног центра који погађа за вођство Звезде од 56:53.
22:31 18.06.2023
27’ – Мадар!
Лако је остао испод коша Израелац и поравнао на 52:52.
22:26 18.06.2023
26’ – Петрушев!
Сигуран са линије слободних бацања, Звезда води са 51:48.
22:21 18.06.2023
24’ – Мадар!
Битна тројка Израелца за изједначење 47:47.
22:17 18.06.2023
23’ – Лазић!
Тројка из ћошка капитена Звезде за вођство 43:41.
22:14 18.06.2023
22’ – Митровић!
Двојком после промашаја Вилдосе отвара друго полувреме. Партизан води 41:40.
21:57 18.06.2023
20’ – Крај друге четвртине!
Тројком Џејмса Нанелија, Партизан иде на паузу са три поена предности 41:38.
21:48 18.06.2023
19’ – Папапетру!
Најпре сјајна акција Лесора поред Хасана, а потом и двојка Папапетруа за вођство Партизана од 38:37. Тајм-аут за Душка Ивановића.
21:46 18.06.2023
18’ – Опет Анђушић!
Најпре је Петрушев погодио за 35:31, а онда бек црно-белих тројком вратио свој тим на поен заостатка - 35:34.
21:44 18.06.2023