Србија и Бугарска - Sputnik Србија

Србија чудом избегла пораз у Бугарској!

Фудбалска репрезентација Србије у драматичној завршници утакмице квалификација за Европско првенство против Бугарске на гостујућем терену изборила је реми (1:1), голом Дарка Лазовића у шестом минуту надокнаде времена!
Србија је одиграла катастрофалну утакмицу, од 48. минута је губила, а после гомиле јалових напада пред сам крај дуела стигла је до изједначења за један бод, спектакуларним поготком резервисте Лазовића који се на терену нашао од 71. минута.
Оваквим исходом, али и после победе Мађарске над Литванијом од 2:0, Србија је изгубила прво место на табели јер има лошију гол-разлику уз исти број бодова.
Standings provided by Sofascore
Солидно је Србија отворила утакмицу, јасно је било да ће јој Бугарска препустити иницијативу и то је покушао да искористи Живковић убацивањима са десног бока у уводним минутима дуела, али прави резултат није стигао.
У петом минуту је Миленковић главом покушао после корнера Тадића, а у десетом су већ задрхтали сви у тиму Србије јер је Гудељ уписао прву грешку што је омогућило Десподову шансу за гол.
После Живковића активирао се и Костић на левом боку, без правог учинка јер је сваки центаршут ишао по земљи, а у шуми ногу у казненом простору Бугарске такви покушаји нису могли да донесу ништа добро.
Чекајући на праву акцију Србије, Бугарска је поново дошла на корак од гола после нове грешке Гудеља, а у 31. је Русев практично матирао Вању Милинковић-Савића, али је био непрецизан и послао је лопту поред стативе.
Први шут у оквир гола Србија је забележила у 43. минуту преко Саше Лукића који је само загрејао рукавице голмана Бугарске, а у другом полувремену не да се ствари нису промениле него су постале још горе.
У 48. минуту су се Бугари прошетали кроз шеснаестерац Србије, на правом месту се нашао Десподов који је рутински пласирао лопту у мрежу и донео домаћима велику предност.
Десет минута касније селектор Стојковић је на терен послао и Јовановића као другог нападача, Србија и даље није могла до гола, а у 69. минуту је имала и велику срећу пошто је Крастев погодио пречку.
Ни промене на крилима нису донеле бољитак, јалови напади Србије су завршавали углавном без шута, осим момента из 89. минута када је резервиста Младеновић лепо проиграо Јовељића, али је његов ударац био блокиран, што се десило се то и три минута касније.
Велику шансу у петом минуту надокнаде пропустио је Јовановић, али минут касније није Дарко Лазовић, топовски је шутирао из казненог простора и закуцао лопту у мрежу за коначних 1:1.
Ток меча пратите сте могли да пратите уз Спутњик:
22:44 20.06.2023
90+6’ – Крај! Реми!
Очајна утакмица Србије, гол Лазовића је макар донео један бод.
Коначан резултат – 1:1.
22:38 20.06.2023
90+6’ – Лазовић! Гол за Србију!
Изједначење!
22:37 20.06.2023
90+5’ – Невероватно!
Уместо шута Јовановић је дриблао и изгубио лопту!
22:35 20.06.2023
90+2’ – И опет!
Пресликана претходна ситуација!
22:31 20.06.2023
89’ – Штета!
Младеновић је проиграо Јовељића, али је његов шут блокиран!
22:23 20.06.2023
81’ – Нова промена
Грујић мења Максимовића.
22:18 20.06.2023
75’ – Јалово, јалово!
Нема напада, али има катастрофалних грешака дефанзиваца који морају да креирају игру јер везни фудбалери готово да не постоје.
Очајна игра Србије која губи 1:0.
22:13 20.06.2023
71’ – Промене на крилима
Живковић и Костић су ван терена, у игри су Лазовић и Младеновић.
22:12 20.06.2023
70’ – Невероватно...
Миленковићу жути картон јер је морао да јури брзоногог Русева.
22:10 20.06.2023
69’ – Пречка!
Велика срећа за Србију, Крастев је сјајно шутирао!
22:06 20.06.2023
65’ – И ништа!
Много компликација у казненом простору Бугарске и опет ништа за Србију!
21:59 20.06.2023
58’ – Измена!
Јовановић мења Лукића.
21:51 20.06.2023
48’ – Србија губи!
Лоша игра је дошла на наплату, додавали су се Бугари у казненом простору као у паркићу, а потом је Десподов рутински послао лопту у мрежу!
Србија губи 1:0!
21:31 20.06.2023
45’ – Полувреме!
Лоше издање Србије, Бугарска се одлично брани и имала је и најбољу прилику за гол.
Нерешено је, 0:0.
21:29 20.06.2023
43’ – Први шут у оквир!
Саша Лукић је покушао, али веома слабо...
21:24 20.06.2023
38’ – Ипак офсајд...
Добра прилика, одличан потез Јовељића, али још шут Лукића.
21:17 20.06.2023
31’ – Аух...
Каква срећа за Србију, Русев се жестоко обрукао после новог испадања одбране.
21:15 20.06.2023
30’ – Бугари одлично бране, Србија несигурна
Србија има проблем да пробије дефанзиву ривала, а у одбрани показује несигурности, на већ стандардно проблематичним позицијама.
И даље је 0:0.
21:11 20.06.2023
26’ – Проблем!
Лоша реакција Гудеља, али срећом Бугари нису то успели да искористе.
21:08 20.06.2023
22’ – И даље се чека на праву акцију Србије
Бугари су се оријентисали на контранападе, а Србија мирно гради нападе.