Србија и Велика Британија - Sputnik Србија

Ногић „написала дипломски“ против Британки – Србија у четвртфиналу Евробаскета!

Кошаркашице Србије пласирале су се у четвртфинале Европског првенства победом над Великом Британијом од 66:60. Утамицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Србија ће у четвртфиналу играти против Белгије.
Јована Ногић је била одлична са 16 поена, четири скока и једном асистенцијом. Код противница Фаџбенл је дала 20, а Винтербурн 13. Ивон Андерсон је убацила 10, колико је дала и Маша Јанковић.
Била је то јако тешка, тесна и неизвесна утакмица, а сваки кош славио се као гол. Гледали смо и тешке промашаје, много нервозе, а у свему се Србија током 30 минута игре нешто боље сналазила.
Ивон Андерсон диктирала је ритам, Саша Чађо се показала у шуту за три поена, а Јована Ногић је добрим поенима и минутима показала зашто на њу треба да се рачуна и у садашњости и у будућности.
Са друге стране Фаџбенле и Винтербурн правиле су контратежу Марининим лавицама и све се решавало у последњој четвртини.
На крају су Маринине лавице имале довољно снаге да славе и да се пласирају у четвртфинале!
Тамо их чека Белгија.
Подсећања ради, Србија брани титулу шампиона Европе.
Утакмицу сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
Последњи минут
Игра се последњи минут. Србија води четири поена разлике. На другој страни погађа Маша Јанковић - 64:58!
22:42 20.06.2023
Последња два минута
Србија води шест поена предности, Крајишник хвата веома битан офанзивни скок.
22:39 20.06.2023
36' – Мало недостаје до четвртфинала
Јована Ногић је донела нове поене за нашу репрезентацију - 59:52
22:31 20.06.2023
33' – Јанковић!
Кош Маше Јанковић, Србија бежи на 51:44 што је у оваквој утакмици велика предност.
22:27 20.06.2023
31' – Андерсон
Погодила је полагање Андерсон, тако да је предност наших девојака нарасла на 47:42
22:24 20.06.2023
30' – 45:42
Србија води и 10 минута је дели од проласка у четвртфинале Европског првенства.
22:15 20.06.2023
27' – Серија Србије
Ево добрих потеза наше репрезентације и предност од 44:38. Црвендакић и Андерсон су биле прецизне.
22:09 20.06.2023
24' – Винтебурн
Погодила је Винтебурн за два поена и тако донела предност Британкама од 36:38. Потом је била прецизна и Савана Вилкинсон.
22:04 20.06.2023
22' – Неизвесно је
Почело је друго полувреме, а на семафору ништа ново, и даље је врло неизвесно - 32:33
21:46 20.06.2023
Полувреме
После 20 минута игре резултат је 29:28. Води Србија у јако тешком првом полувремену.
21:44 20.06.2023
20' – 26:28
Не можемо да кажемо да смо гледали неку лепу кошарку у првом полувремену, али можемо да истакнемо да Србија има добар резултат у односу на приказано до сада у првом полувремену.
21:37 20.06.2023
17' – Сјајна Чађо!
Још једна тројка Саше Чађо, у овим моментима држи нашу екипу - 24:23
21:36 20.06.2023
16' – Тешки промашаји
Мора се рећи да је у неколико наврата наша репрезентација направила тешке промашаје, али то се за сада резултатски не види. Што је добро - 21:23
21:32 20.06.2023
15' – Британке воде
Србија не успева да се одмакне резултатски, а Британке играју борбено и поново воде - 18:19. Чађо је убацила тројку - 21:19. Враћа Херберт тројком - 21:22
21:28 20.06.2023
14' – Лош шут Андерсонове
Дигла се Ивон на шут, али заиста то није изгледало добро, није погодила ни обруч - 18:15. Потом ни Тина Крајишник није успела да погоди обруч.
21:25 20.06.2023
12' – Лоша одбрана
Пробала је наша репрезентација са пресингом преко целог терена, али је пукла одбрана - 18:15
21:23 20.06.2023
11' – Могу ли Лавице ефикасније?
Добар је ово моменат да екипа коју води Марина Маљковић крене са бољом игром, да почне да игра ефикасније и да улазе шутеви. Као што је сада Ногић погодила тројку, то се тражи - 16:10
21:20 20.06.2023