Детаљ са утакмице Србија – Јужна Кореја - Sputnik Србија

Србија сачувала наду за Олимпијске игре – победа против Црне Горе у Љубљани

Кошаркашице Србије савладале су Црну Гору са 63:58 и тако су обезбедиле пласман у квалификације за Олимпијске игре. Србија има сада у шаци најмање шесту позицију на Евробаскету. Утакмицу сте могли да пратите уз Спутњик.
Није то био неки квалитетан меч, али најважније је да је Србија победила и да ће играти у квалификацијама за Олимпијске игре које ће се 2024. играти у Паризу.
Према пропозицијама, место у квалификацијама за олимпијски турнир требало би да обезбеди најбољих пет селекција са континенталног шампионата. С обзиром на то да је Француска, која је домаћин Игара, прошла у полуфинале, то значи да ће са овог првенства и шестопласирана репрезентација ићи у квалификације.
Победом у суботу над екипом Црне Горе, Србија је осигурала место на квалификационом турниру.
Током већег дуела меча Србија је водила око 10 поена разлике, на крају је Црна Гора припретила, али није успела да преокрене.
Најефикаснија у победи Србије била је Ивон Андерсон са 23 поена, док је код Црне Горе одлична била Наташа Мек, такође рођена Американка, са 20 датих поена и 13 скокова. У нашем тиму двоцифрене су биле и Александра Црвендакић и Јована Ногић са по 11, односно 10 поена.
Утакмица са Немачком за пето место неће имати тежину у виду пласмана у квалификације за Олимпијске игре.
За крај, утисак је, а и бројке то показују, да су најбољу игру у судару Србије и Црне Горе показале две натурализоване Американке...
Закључак донесите сами.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
16:35 24.06.2023
Крај – победа Србије!
Мек је погодила за два поена – 61:58. Потом Лековић фаулира Андерсон. Важни поени Маше Јанковић са пенала. Готово је, победа Србије – 63:58!
16:32 24.06.2023
Минут до краја
Србија води пет разлике на уласку у последњи минут, али се ређају промашаји. Срећом са обе стране
16:30 24.06.2023
Два минута до краја
Расту шансе Србије за победу!
16:29 24.06.2023
Три минута до краја
Србија води са седам разлике, делује да ће до победе, али мора посао да се одради до краја - 61:54
16:24 24.06.2023
Четири минута до краја
Андерсон је дала јако важне поене - 59:54
16:23 24.06.2023
Пет минута до краја
Србија има предност, али мораће да одради посао до краја у самој завршници. Мујовић је донела поене Црногоркама - 57:52
16:16 24.06.2023
33' – Лековић расположена
Лековић је повезала поене - 55:47. Потом и кош Ковачевић - 55:50. Црна Гора прети у завршници.
16:12 24.06.2023
31' – Расте предност
Порасла је предност Србије после коша Црвендакић, 55:43
16:09 24.06.2023
Крај треће четвртине
Ивон Андерсон игра сјајно у овом делу меча, постигла је скоро све поене у овој деоници, а у последњу четвртину улази се са 53:43
15:58 24.06.2023
25' – Ногић!
Сјајно игра Ногић на овом првенству, погодила је са полудистанце за 48:38
15:55 24.06.2023
24' – Ђорђевић
Ђорђевић је погодила са полудистанце, Србија држи предност ту око 11 поена, што је одлично за овакав тип утакмице - 46:35
15:52 24.06.2023
23' –Андерсон!
Сјајно игра Ивон Андерсон, сада је прошла на полагање - 42:33
15:49 24.06.2023
21' – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме, Србија наставља овај важан меч - 38:31. Леп кош Ивон Андерсон - 40:31
15:32 24.06.2023
20' – Полувреме
Солидно полувреме Србије, могло је и боље и лошије, на крају Маринине лавице иду на велику паузу са предношћу од 38:31. Ивон Андерсон убацила је 12 поена, а Мек 11 са друге стране.
15:23 24.06.2023
17' – Коначно већа разлика
Повезала је наша репрезентација неке добре нападе, Јовановићева је погодила са пенала и сада је 36:25
15:19 24.06.2023
16' – Црвендакић
Ево Александре Црвендакић, погодила је и донела поене, ево добре серије - 29:23
15:18 24.06.2023
15' – Мек
Опет Мек учествује у игри, Србија никако не успева да се одлепи - 24:23
15:11 24.06.2023
13' – Офанзивни скокови
Настављају наше играчице да промашују, зато и добро скачу у нападу, а Јанковићева погађа за 22:21
15:07 24.06.2023
11' – Тесно
Црногорке се не предају, делује да је Србија јачи састав, али то мора да докаже на паркету - 20:18
15:03 24.06.2023
10' – Крај прве четвртине
Србија води са 19:16, могло је да буде и убедљивије.